Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
21. decembris, 2014
Drukāt

Turcijā arestēti desmitiem protestētāju pret valsts jaukšanos sekulārā izglītības sistēmā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Policija Ankarā arestēja desmitiem protestētāju, kas pieprasīja ievērot sekulārisma principus Turcijas izglītības sistēmā.

Policija uzbruka arodbiedrību rīkotajai demonstrācijai un protestētājiem nācās bēgt no ūdensmetēja raidītajām ūdens šaltīm un policistu izpūstās piparu gāzes.

Daži mediji ziņo, ka arestēti līdz pat 100 cilvēku, ieskaitot pedagogu arodbiedrības “Egitim-Is” līderi.

Daudzus aktīvistus sadusmojusi valdošās islāmā sakņotās Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) jaukšanās valsts izglītības sistēmā, ko viņi uzskata par uzbrukumu valsts sekulārajiem pamatiem.

Valdība ir atcēlusi aizliegumu sievietēm valkāt galvas lakatus vidusskolās un stimulē skolu atvēršanu, kurā reliģiska izglītošana tiek sasaistīta ar mūsdienu mācību plānu.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+