Mobilā versija
-3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
21. decembris, 2014
Drukāt

Turcijā arestēti desmitiem protestētāju pret valsts jaukšanos sekulārā izglītības sistēmā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Policija Ankarā arestēja desmitiem protestētāju, kas pieprasīja ievērot sekulārisma principus Turcijas izglītības sistēmā.

Policija uzbruka arodbiedrību rīkotajai demonstrācijai un protestētājiem nācās bēgt no ūdensmetēja raidītajām ūdens šaltīm un policistu izpūstās piparu gāzes.

Daži mediji ziņo, ka arestēti līdz pat 100 cilvēku, ieskaitot pedagogu arodbiedrības “Egitim-Is” līderi.

Daudzus aktīvistus sadusmojusi valdošās islāmā sakņotās Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) jaukšanās valsts izglītības sistēmā, ko viņi uzskata par uzbrukumu valsts sekulārajiem pamatiem.

Valdība ir atcēlusi aizliegumu sievietēm valkāt galvas lakatus vidusskolās un stimulē skolu atvēršanu, kurā reliģiska izglītošana tiek sasaistīta ar mūsdienu mācību plānu.

Pievienot komentāru

Jaunais EP prezidents: izmanīgs un patīk luksusa lietasItālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš otrdienas vakarā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu, ir laipns un izmanīgs politiķis, kurš
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju"Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+