×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Turcija atkārtoti brīdina Sīriju

Foto - AFPFoto - AFP

Turcija atkārtoti brīdināja Sīriju, ka nekavēsies ar atbildes triecienu, ja tās teritorija atkal cietīs uzbrukumos. Vienlaikus viens no augstākajiem Turcijas armijas komandieriem apmeklējis Sīrijas pierobežā izvietotās karaspēka vienības.

“Sīrijas administrācijai saglabājot savu agresīvo nostāju, mūsu bruņotajiem spēkiem ir nenovēršami jāatmaksā ar to pašu,” sacīja Turcijas premjerministrs Redžeps Erdogans, vēršoties pie savas partijas parlamenta deputātiem. Tostarp armijas štāba priekšnieks ģenerālis Nedždets Ezels ieradies inspicēt pie pamatīgi nocietinātās robežas izvietotās karaspēka daļas. “Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam lojālais karaspēks vērš artilērijas uguni pret mūsu teritoriju. Mēs savā ziņā atmaksājam ar to pašu. Mēs patlaban darām visu to, ko atbilstoši kaujas noteikumiem mēs varam darīt,” sacīja Erdogans. “Valstiskā pastāvēšana nozīmē, ka ir jāsper visi soļi un ir jābūt gataviem visām iespējām.”

Turcijā mitinās teju 100 tūkstoši Sīrijas bēgļu, Ankara atklāti atbalsta lielāko nemiernieku bruņoto grupējumu – Brīvās Sīrijas armiju – un ir aicinājusi panākt Asada varas krišanu. Uz šāviņiem, kas pēdējās dienās trāpījuši Turcijas teritorijā, Turcija reaģējusi ar Sīrijas teritorijas apšaudīšanu. Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta, un saskaņā ar Londonā esošās aktīvistu organizācijas “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) datiem tajā dzīvību ir zaudējuši 32 tūkstoši cilvēku – abu pušu karotāji un mierīgie iedzīvotāji. Atbilstoši oficiālās Damaskas datiem bojāgājušo skaits ir trīs reizes mazāks. ANO ir pārstājusi veikt nemieros nogalināto uzskaiti, un neatkarīgu apstiprinājumu SOHR aplēsēm nav iespējams gūt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+