Pasaulē
Eiropa

Turcija izdod orderus 42 žurnālistu arestam 0

Foto-LETA/AFP

Turcijas varasiestādes, turpinot nesenā apvērsuma mēģinājuma izmeklēšanu, izdevušas orderus 42 žurnālistu arestam, pirmdien ziņo Turcijas telekanāli.

Cita starpā izdots arī prominentās žurnālistes Nazli Ilidžakas aresta orderis, vēsta telekanāli NTV un “CNN-Turk”. Viņa 2013.gadā tika atlaista no darba valdībai simpatizējošajā laikrakstā “Sabah”, jo bija atļāvusies kritizēt korupcijas skandālā iejauktos ministrus.

Nav ziņu, ka no žurnālistiem kāds jau būtu apcietināts.

Valdība 2013.gada korupcijas skandāla izraisīšanā vainoja trimdā ASV mītošo turku garīdznieku Fethullahu Gilenu, kurš apsūdzēts arī šā mēneša puča organizēšanā.

Žurnālistu aresta orderus izdevis Stambulas pretterorisma lietu prokurors Irfans Fidans, vēsta laikraksts “Hurriyet”. Tā ir pirmā reize, kad pēc pēdējā puča tiek izdoti orderi žurnālistu arestam.

Prokurors Fidans paziņoja, ka jau notiek operācija šo žurnālistu aizturēšanai. Ilidžaka nebija savās mājās Stambulā, bet var būt devusies pavadīt brīvdienas pie Egejas jūras, un vietējā provinces policija ir brīdināta par to.

Ankara vēl pirms puča mēģinājuma tika kritizēta par preses brīvības ierobežošanu, bet varasiestādes šīs apsūdzības kategoriski noraidījušas.

15. un 16.jūlijā Turcijā notika militārā apvērsuma mēģinājums, kas gan cieta neveiksmi. Kaut arī puča gaitā dumpinieki Ankarā, Stambulā un citās pilsētās sagrāba vairākus stratēģiski svarīgus objektus, varu valstī izdevās noturēt līdzšinējam prezidentam un valdībai.

LA.lv