×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Turcija izmaksās kompensāciju nogalināto kurdu ģimenēm

Foto - AFPFoto - AFP

Turcija izmaksās kompensāciju valsts gaisa spēku uzlidojumā nogalināto 35 kurdu ģimenēm, bet par notikušo neatvainosies, paziņoja premjerministra vietnieks Bulents Arinks.

Pagājušajā ceturtdienā Turcijas gaisa spēku triecienā kādā kurdu ciematā, kas atrodas valsts dienvidaustrumos Irākas robežas tuvumā, tika nogalināti 35 civiliedzīvotāji, no kuriem lielākā daļa bija gados jauni cilvēki. Armija paziņoja, ka lēmums par uzlidojumu pieņemts, balstoties uz bezpilota lidaparāta iegūtajiem datiem, ka Turcijas dienvidaustrumu robežai tumsas aizsegā tuvojas cilvēku grupa.

Armija informēja, ka šo reģionu neapdzīvo civiliedzīvotāji un tur izvietotas teroristu bāzes. Turpretī lielākā kurdu partija – Miera un demokrātijas partija (BDP) – atklāja, ka Turcijas aviācija bombardējusi kāda ciemata iedzīvotājus, kas ar mūļiem un ēzeļiem pāri robežai veda kontrabandas cukuru un degvielu.

Arinks paziņoja, ka kompensācija nogalināto tuviniekiem tiks izmaksāta pāris dienu laikā, bet par notikušo valdība oficiāli neatvainosies. Viņš uzsvēra, ka šie cilvēki nogalināti netīšām un tiek veikta izmeklēšana par iespējamu nolaidību, veicot šo armijas operāciju. “Nevar būt ne runas, ka incidents būtu noticis tīšām. Tomēr, kaut gan tas notika netīšām, tiek veikta izmeklēšana par iespējamo nolaidību,” viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+