×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Turcija nepilda noteikumus (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Turcijas Eiropas lietu ministrs Volkans Bozkirs

Turcija joprojām nav pietiekami paveikusi, lai izpildītu visus Eiropas Savienības izvirzītos priekšnoteikumus bezvīzu režīma ieviešanai, kas tika apsolīta, noslēdzot vienošanos par nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanu, vakar paziņoja Eiropas Komisija.

Martā noslēgtās vienošanās ietvaros apmaiņā pret nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanu uz Grieķijai piederošajām salām Egejas jūrā ES Turcijai apsolīja līdz jūlijam piemērot tās pilsoņiem bezvīzu režīmu. Taču Ankara atteikusies izpildīt visas prasības, kuras Brisele izvirzījusi šāda lēmuma pieņemšanai, tostarp grozīt savu pretterorisma likumu. Vienlaikus Turcija piedraudējusi, ka gadījumā, ja ES neturēs solījumu par bezvīzu režīmu, no tās puses netiks pildīta arī vienošanās par nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanu. Turcijas Eiropas lietu ministrs Volkans Bozkirs atzinis, ka nav cerību panākt bezvīzu režīmu līdz sākotnēji paredzētajam termiņam – 1. jūlijam. Turcijas prezidents Redžeps Erdogans izteicies, ka Ankara vēl varētu pagaidīt līdz oktobrim, taču ne ilgāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Te jau ir jābūt galīgi psihiski slimam cilvēkam ,lai ieviestu bezvīzu režīmu ar Turciju .Ja būs bezvīzu režīms, tad 1000% visi imigranti vazāsies šurpu turpu -neviens vairs nevarēs izkontrolēt ,kurš uz kuru pusi dodas.Tā būs katastrofa -,,visas durvis ,,vaļā uz plašo pasauli !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+