×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Turcija nikna – draud bēgļus sūtīt uz citām valstīm (3)

LETALETA

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans ceturtdien nosodīja Eiropas Savienības (ES) un ANO prasības Ankarai, lai tā atver savas robežas jauniem bēgļiem, un draudēja nosūtīt miljonus bēgļu, kas jau ir Turcijā, uz citām valstīm.

“Mums uz pierēm nav rakstīts vārds “idiots”. Nedomājiet, ka lidmašīnas un autobusi tur ir tāpat vien. Mēs darīsim to, kas ir nepieciešams,” Ankarā uzrunājot biznesa forumu, sacīja prezidents.

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutolu trešdien norādīja, ka aicinājumi Turcijai atvērt robežas Sīrijas bēgļiem, vienlaikus nepieprasot Krievijai izbeigt uzlidojumus nemierniekiem, ir “liekulīgi”.

Davutolu pirmdien paziņoja, ka Sīrijas Alepo provincē pie robežas ar Turciju sapulcējušies aptuveni 30 000 cilvēku, kas bēg no frontes tuvošanās.

Pilsoņkarš, kas Sīrijā notiek kopš 2011.gada, sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 260 tūkstoši cilvēku.

Sīrijas valdības karaspēks ar Krievijas kara aviācijas atbalstu pēdējās dienās Alepo provincē izvērsis pret nemierniekiem veiksmīgu ofensīvu.

Ziņu aģentūrai “Reuters” ceturtdien Minhenē kāda Rietumu amatpersona pavēstīja, ka Krievija nākusi klajā ar ierosinājumu Sīrijas karā 1.martā pasludināt pamieru, tomēr par šo priekšlikumu vienošanās pagaidām nav panākta.

Minhenē ceturtdien – īsi pirms ikgadējās drošības konferences sākuma – notiek Starptautiskās Sīrijas atbalsta grupas dalībnieku tikšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Karš Sīrijā beigsies tad ,kad tur tiks nodibināta Sīrijas tautas republika.

 2. Lielais vairums, pec bildem spriezot=99,9 % tie ir dezertieri, kuriem butu jaaizstav sava Dzimtene, savas sievas, bernus un vecakus, nevis jadzenas uz jevropu pec pabalstiem, zaljas dzives un baltajam baabam.
  Tie, kas auga krievu laikos, atceras, ko darija ar armijas dezertieriem…

 3. Ziniet vienu, drīz bēgļi būs no KF. Organizatoriem silti iesaku jau laiku sapirkt lielizmēra teltis un čuguna krāsnis. Lai pabarotu šos bēgļus nopirkt nepieciešams kara lauka virtuves komplektus! Tas ir pārvietojamos šef-pavāra katlus!
  Iesaku rīkoties bekavējoties!
  Pārtiku mēs sagādāsim, bet massveidīgi tik ir iespējamas pagatavot ēdienu ar kara lauka virtuvi!
  Mostaties!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+