×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. marts, 2016
Drukāt

Turcija no ES prasa vēl trīs miljardus eiro (4)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutolu

Turcija no Eiropas Savienības (ES) pieprasa vēl trīs miljardus eiro nelegālās imigrācijas krīzes risināšanai, pirmdien Briselē notiekošā ES un Turcijas samita laikā paziņoja Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs.

Oktobrī ES jau piedāvāja Ankarai trīs miljardus eiro Turcijai dzīvojošo Sīrijas bēgļu apstākļu uzlabošanai, pretī sagaidot centienus mazināt nelegālo migrāciju uz Eiropu.

Pirms samita Turcijas premjerministrs Ahmets Davutolu aicināja ES izrādīt “solidaritāti”, norādot, ka abas puses viena otrai ir vajadzīgas.

Jau vēstīts, ka Turcijas premjerministrs Ahmets Davutolu pirmdien Briselē notiekošajā nelegālās imigrācijas jautājumam veltītajā Eiropas Savienības (ES) un Turcijas samitā ir izteicis jaunu priekšlikumu, kas licis bloka līderiem pagarināt viņu sanāksmi līdz vakaram, paziņoja amatpersonas.

“Ir jauns priekšlikums. Mēs cenšamies atvērt ceļu, lai atrisinātu šo procesu, tādēļ tas ir jauns priekšlikums,” premjerministra pārstāvis pavēstīja reportieriem, gan neatklājot plāna detaļas.

“Mēs neesam šeit, lai runātu tikai par migrantiem. Protams, Turcijas iestāšanās ES process mums šeit ir jautājums,” viņš piebilda.

“Mūsu partneriem ir labi nodomi un mums ir labi nodomi, un mēs visi vēlamies to atrisināt. Mēs vēlamies atrast kopīgu valodu,” uzsvēra Turcijas premjerministra pārstāvis.

Īrijas premjerministrs Enda Kenijs paziņoja reportieriem, ka Turcija varētu vēlēties paātrināt vīzu režīma liberalizācijas procesu ar ES.

Informācijas avoti ES amatpersonu vidū apstiprināja, ka samits ir pagarināts līdz vakaram.
“Turki piedāvā vairāk, viņi prasa vairāk,” aģentūrai AFP atklāja augsta ranga ES amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

“Tas ir daudz ambiciozāks visos aspektos,” piebilda amatpersona.

“Davutolu pusdienu laikā prezentēja dažas jaunas idejas. ES 28 [dalībvalstis] pulcēsies darba sēdē, lai apspriestu jaunās idejas – tas aizņems kādu laiku,” atklāja amatpersona.

“Tad mēs esam paredzējuši vakariņas ar Davutolu piedalīšanos,” tā sacīja.

Jau vēstīs, ka samits tiek uzskatīts par izdevību ES un Turcijai vienoties par konkrētiem soļiem nelegālās imigrācijas straumes apturēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tā ir šantāža! Atbildēt

    Ja jūs mums nedosiet naudu, tad mēs laidīsim uz eiropu visus, kuri tur grib nokļūt! Un tā noteikti arī būs! Bet naudu var dot pat 5-10 miljardus. Tāpat bēgļi velsies uz eiropu! Te vajag citu risinājumu! Aizvērt robežas pilnībā uz Eiropu! Nostādīt armiju, karaspēku uz Ungārijas, Slovēnijas, Slovākijas, Itālijas robežām! To naudu, kuru tagad un vakar veltīgi nosvieda zemē, uzdāvināja tur kautkādiem, tiem pašiem turkiem. Šo naudu, daļu no tās iedot armijai, lai sargā EU robežu (grieķija, nav eiropa! Bulgārija, Rumānija nav in EU!). Lai tie dienvidnieki, sāķot ar grieķiju, marinējas savā sulā! Vienīgais, kā jau atbraukušos un jau gadu gadiem iedzīvojušos melnos, tos 20-30 Miljonus, kā tos dabūt ārā no EU!? Bet te ir, Mums visiem Jāprotestē! Nekādu naudu vairs nedot turkiem! Bet aizvērt Šengenas zonas robežas un Nevienu vairs nelaist iekšā! Un armijas visur nostādīt uz robežām! Pašiem naudu vajag! EU! Nav ko barot tos turkus!

  2. tā ir šantāža Atbildēt

    Bet Humānisma apsēstiem Rietumeiropas fanātiķiem prasās, lai viņus slauc.

    • Kundziņus jau neslauc,slauc parasto tautiņu kā Tevi ,mani un visus pārējos.Pie lielā galda sēdētāji no tā necietīs ne par vienu grammu.

  3. .. Kā tie melnie ir pakļāvuši balto Eiropu! Apsēduši! Pilnīgs vājprāts! Un ļoti daudz baltie, klupdami, krisdami viņus visur aizstāv! Mūs nē! Mēs esam krievi priekš viņiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+