×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. novembris, 2015
Drukāt

Turcijā notiek parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Turcijā svētdien notiek parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas.

Šīs vēlēšanas norisinās nepilnus piecus mēnešus pēc 7.jūnijā notikušajām parlamenta vēlēšanām, kurās valdošā Taisnīguma un attīstības partija (AKP) ieguva vislielāko balsu skaitu, tomēr zaudēja absolūto vairākumu parlamentā, kāds tai bija kopš 2002.gada. Tā kā pēc jūnija vēlēšanām AKP neizdevās izveidot valdību ar vēlēšanās otro vietu ieguvušo opozīcijā esošo Republikāņu tautas partiju (CHP), tad bija jāizsludina parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas.

Gaidāms, ka līdzīgs politisko spēku samērs parlamentā izveidosies arī pēc šīm vēlēšanām. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka AKP varētu iegūt apmēram 40% vai nedaudz vairāk balsu,. CHP – apmēram 25% balsu, bet vēl divas opozīcijas partijas – Nacionālistu rīcības partija (MHP) un Tautas demokrātiskā partija (HDP) – katra varētu iegūt apmēram 10-15% balsu.

Pavisam šajās vēlēšanās ir 16 partiju saraksti. Lai iekļūtu parlamentā, tiem ir jāpārvar 10% barjera.

Politikas analītiķi pieļauj, ka arī pēc šīm vēlēšanām varētu neizdoties izveidot valdību un varētu būt nepieciešamas vēl vienas ārkārtas vēlēšanas.

Vēlēšanas valsts dienvidaustrumos, kur pēdējos mēnešos ir atsācies konflikts ar kurdu separātistu grupējumu “Kurdistānas Strādnieku partija” (PKK), svētdien notiek pastiprinātas drošības apstākļos.

Turcijas parlamentā Lielajā nacionālajā sapulcē ir 550 deputātu, kas tiek ievēlēti uz četru gadu termiņu.

Balsstiesības ir apmēram 54 miljoniem Turcijas pilsoņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+