×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. maijs, 2013
Drukāt

Turcijā notikušas policistu un protestētāju sadursmes

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Turcijas policija trešdien, 1.maijā, likusi lietā ūdens lielgabalus un asaru gāzi, lai izklīdinātu demonstrantus, kuri, neskatoties uz aizliegumu, sapulcējās uz 1.maija protestiem Stambulas centrā.

Aptuveni desmit cilvēki pēc saskaršanās ar asaru gāzi nogādāti slimnīcā. Ievainoti arī divi policisti un aģentūras AFP fotogrāfs, kuram uzbrukuši protestētāji, no notikuma vietas ziņo AFP. Arestēti 20 protestētāji, liecina amatpersonu sniegtā informācija.

Demonstrācijas tika aizliegtas, lai izvairītos no nekārtībām, jo Taksima laukumā – protestētāju tradicionālajā pulcēšanās vietā – pašlaik notiek renovācijas darbi.

Tomēr kreisi noskaņotā arodbiedrība DISK solīja aizliegumu neievērot. “Nāvi fašismam. Lai dzīvo 1.maijs,” skandēja protestētāji, kuri bija sapulcējušies, atsaucoties uz kreiso partiju un arodbiedrību aicinājumu.

Demonstrantu un policijas sadursmes notikušas vismaz trīs Stambulas rajonos, kur varasiestādes nobloķēja ielas, lai atturētu protestētājus no došanās uz Taksima laukumu.

Šodien galvaspilsētā par drošību gādā 22 000 policistu un pastiprināti tiek apsargāts arī premjerministra birojs.

Turcijas mediji ziņo, ka citviet pilsētā demonstrācijas notikušas bez starpgadījumiem. Arī karstākajos punktos protestētāji pakāpeniski sākuši izklīst.

Pieminot 1977.gadu, kad 1.maija protestos apšaudes izraisītā panikā gāja bojā vismaz 34 cilvēki, bet vēl vairāk nekā 100 tika ievainoti, valdības pārstāvji šodien piemiņas vietās nolikuši vainagus un ziedus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+