Pasaulē

Turcija pārtrauc izsniegt vīzas ASV pilsoņiem 16

Foto – Shutterstock

Reaģējot uz ASV lēmumu pārtraukt neimigrācijas vīzu izsniegšanu diplomātiskajās pārstāvniecībās Turcijā, Ankara paziņojusi, ka pārtrauc neimigrācijas vīzu izsniegšanu Savienoto Valstu pilsoņiem.

“Neseno notikumu dēļ Turcijas valdība bijusi spiesta atkārtoti izvērtēt, kāda ir Savienoto Valstu valdības apņemšanās garantēt Turcijas misiju telpu un personāla drošību. Lai līdz minimumam samazinātu mūsu vēstniecības un konsulātu apmeklētāju skaitu, kamēr notiek šī izvērtēšana, mēs (..) esam pārtraukuši visus ar neimigrācijas vīzām saistītos pakalpojumus visās Turcijas diplomātiskajās iestādēs ASV,” teikts paziņojumā, kas ievietots Turcijas vēstniecības ASV interneta vietnē.

Tajā piebilsts, ka šis lēmums attiecas arī uz elektroniskajām vīzām un vīzām, kas tiek izsniegtas uz robežas.

Turcijas vēstniecības paziņojums ir ļoti līdzīgs vairākas stundas iepriekš izplatītajam ASV vēstniecības Turcijā paziņojumam.

Jau vēstīts, ka ASV diplomātiskās pārstāvniecības Turcijā svētdien pārtrauca visu ar neimigrācijas vīzām saistīto pakalpojumu sniegšanu.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad Turcijas varasiestādes 4.oktobrī aizturēja ASV ģenerālkonsulāta Stambulā preses dienesta darbinieku Metinu Topuzu, Turcijas pilsoni bez diplomātiskās imunitātes, apsūdzot viņu saistībā ar ASV dzīvojošo islāmistu sludinātāju Fetullu Gilenu, kuru Ankara uzskata par vainīgu pagājušā gada 15.jūlija puča organizēšanā.
Topuzam izvirzītas apsūdzības sakaros ar gilenistu organizāciju un spiegošanā, un tiesa viņam noteikusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Kā norādīts vēstniecības paziņojumā, “pēdējā laika notikumi likuši ASV valdībai no jauna izvērtēt Turcijas valdības attieksmi pret savām saistībām attiecībā uz ASV misiju un to personāla drošību”.

Lēmums par vīzu pakalpojumu apturēšanu stājas spēkā nekavējoties, lai pēc iespējas samazinātu apmeklētāju skaitu, kamēr turpinās šī izvērtēšana, uzsvērusi vēstniecība.

Neimigrācijas vīzas izsniedz personām, kas valstī ierodas tūrisma, darījumu, pagaidu darba, mācību vai personīgos nolūkos. Savukārt imigrācijas vīzas izsniedz tiem, kuri pārceļas uz pastāvīgu dzīvi.

LA.lv