×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Turcijā piemin protestos nogalināto pusaudzi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vairāk nekā desmit tūkstoši turku piedalījušies pret valdību vērsto protestu laikā policistu nogalinātā pusaudža Berkina Elvana bēru ceremonijā. Pagājušā gada jūnijā notikušo protestu laikā tobrīd vēl 14 gadus vecajam zēnam policisti iesita pa galvu ar asaru gāzes balonu. Stambulas slimnīcā jaunietis komā nogulēja 269 dienas. Viņš nomira otrdienas vakarā.

Pieminot pusaudža nāvi, Stambulas ielas trešdien piepildīja desmitiem tūkstošu cilvēku, kuri piedalījās vērienīgā Elvana bēru procesijā. Turcijas politiskie novērotāji norāda, ka pusaudža nāve daļai Turcijas sabiedrības ar jaunu sparu atjaunojusi negatīvo noskaņojumu pret valdību un premjerministru Redžepu Erdoganu, kurš tiek apsūdzēt arī korupcijā.

Pēc vakar notikušās Elvana piemiņas ceremonijas vairāki cilvēki atkal iesaistījās sadursmēs ar policijas spēkiem. Pusaudža nāves un bēru dienās protesti notika 32 Turcijas pilsētās. Lielākajās no tām – Ankarā un Stambulā – policistiem pūļa savaldīšanai nācās izmantot arī asaru gāzi un ūdensmetējus. Sadursmēs Stambulā divi cilvēki zaudēja dzīvību.

Vērienīgie protesti pret Erdogana valdību sākās pagājušā gadā. Tie sākās kā aktīvistu grupas iebildumi pret Gezi parka nojaukšanu, taču ar laiku pārrauga vērienīgās demonstrācijās pret Erdoganu un viņa vadīto valdību. Protestētājiem smagi ievainotais un šonedēļ mirušais Elvans kļuvis par simbolu tiesībsargājošo iestāžu darbinieku nesodāmībai, ziņo raidsabiedrības “Euronews” interneta vietne. Ar Erdogana valdību neapmierinātie cilvēki uzskata, ka izmeklētāji nepienācīgi izmeklē protestos nogalināto cilvēku nāves gadījumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+