×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Turcija piespiedusi nolaisties Sīrijas pasažieru lidmašīnu ar aizdomīgu kravu

Foto - AFPFoto - AFP

Pastāvot aizdomām par ieroču pārvadāšanu, Turcijas iznīcinātāji piespieduši nolaisties Ankarā Sīrijas pasažieru lidmašīnu, kurā atradusies “nevēlama krava”, kas konfiscēta.

Kā liecina neoficiāla informācija, lidmašīnā atrastas militārās komunikācijas ierīces. Tās tikušas konfiscētas, un lidmašīnai pēc vairākām stundām ļauts turpināt ceļu. Saskaņā ar citiem avotiem lidmašīnā atradušas raķešu daļas. Lidmašīna “Airbus A-320”, kurā saskaņā ar dažādiem avotiem atradās aptuveni 25 līdz 35 pasažieri, bija ceļā no Maskavas uz Damasku.

Turcijas ārlietu ministrs Ahmets Davutoglu apliecināja, ka lidmašīnā atrasta “nevēlama krava”, par kuru saskaņā ar civilās aviācijas nolikumu iepriekš bijis jāziņo. “Mēs esam apņēmības pilni kontrolēt ieroču piegādi režīmam, kas tik brutāli slaktē civiliedzīvotājus,” skaidrojis ministrs. “Ir nepieņemami, ka šādi pārvadājumi tiek veikti, izmantojot mūsu gaisa telpu. Šodien mēs saņēmām informāciju, ka šī lidmašīna veda kravu, kas neatbilda civilās aviācijas noteikumiem.” Krava Turcijā tiks aizturēta līdz tālākai izmeklēšanai, paskaidroja Davutoglu.

Ziņu aģentūra “Interfax” informē, ka saskaņā ar vēl neapstiprinātu informāciju 17 no pasažieriem bijuši Krievijas pilsoņi, tostarp arī bērni. Kā atklāja Vnukovas lidostas pārstāve, “reizi nedēļā lidsabiedrība “Syrian Airlines” veic lidojumus no Maskavas uz Damasku”. Pēc “Airbus A-320” piespiedu nolaišanās Ankara brīdināja Turcijas aviokompānijas neizmantot Sīrijas gaisa telpu, lai izvairītos no iespējamajiem Damaskas atriebības aktiem. Brīdinājuma dēļ Turcijas lidmašīnas mainīja maršrutus, radot nelielus traucējumus gaisa satiksmē.

Šomēnes Irākā tika apturēta un pārmeklēta Irānas kravas lidmašīna, kas bija ceļā uz Sīriju, taču tai tika ļauts turpināt ceļu, jo netika atrasti aizliegti priekšmeti. Savukārt jūnijā Britānija lika griezties atpakaļ Krievijas kuģim, uz kura atradās Sīrijai paredzēti triecienhelikopteri un raķetes.

Krievijas vēstniecība Ankarā jau sazinājusies ar Turcijas valdību, pieprasot sīkākus paskaidrojumus par lidmašīnas nosēdināšanu. Davutoglu savukārt norādījis, ka notikušais Krievijas un Turcijas attiecības neietekmēs. Taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins nezināmu iemeslu dēļ pārcēlis pirmdien paredzēto braucienu uz Turciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+