Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
22. februāris, 2015
Drukāt

Turcija Sīrijas ziemeļos evakuējusi Osmaņu mauzoleju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Turcijas karaspēks Sīrijas ziemeļdaļā evakuējis Suleimana Šaha – Osmaņu impērijas dibinātāja Osmana I vectēva – mauzoleju līdz ar turku karavīriem, kas to apsargāja, svētdien pavēstīja Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu.

Sīrijas teritorijā bruņumašīnās iebraukuši vairāki simti Turcijas karavīru.

XII un XIII gadsimtā dzīvojušā Suleimana Šaha kapavieta ir suverēna Turcijas teritorija, kas atrodas karadarbības zonā Sīrijas Alepo provincē. Suleimana Šaha mirstīgās atliekas tagad pārvietotas uz Turciju, bet vēlāk tiks nogādātas atpakaļ Sīrijā.

Karavīri iznīcinājuši kapavietas kompleksu, kā šķiet, lai nepieļautu, ka tas nonāk džihādistu grupējuma “Islāma valsts” rokās.

Davutoglu tviterī operāciju nodēvējis par “ārkārtīgi veiksmīgu”. Misijas gaitā viens karavīrs zaudējis dzīvību, vēsta laikraksts “Hurriyet”.

Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā “Islāma valsts” un ar “Al Qaeda” saistītā “Al Nusra”. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 200 000 cilvēku.

Sīrijas valdība jau no nemieru sākuma uzstāj, ka tai nākas cīnīties nevis ar demokrātijas un brīvības tīkotājiem, bet ar bruņotiem islāma radikāļiem, kas atbalstu saņem no ārvalstu patroniem.

Pievienot komentāru

Eiropas Parlaments izrauga prezidentuEiropas Parlaments (EP) rīt aizklātā balsojumā vēlēs jaunu prezidentu. EP augstākajam amatam izvirzīti septiņi oficiālie kandidāti no dažādām politiskajām grupām.
Draugiem Facebook Twitter Google+