×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. novembris, 2015
Drukāt

Turcija varētu palīdzēt ES bēgļu krīzē apmaiņā pret finanšu palīdzību un bezvīzu režīmu (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Turcija palīdzēs Eiropas Savienībai (ES) tikt galā ar migrantu krīzi apmaiņā pret finanšu palīdzību, sarunu par iestāšanos ES atsākšanu un bezvīzu režīmu Turcijas pilsoņiem ieceļošanai ES, liecina ziņu aģentūras “Reuters” rīcībā nonākušais svētdien, 29.novembrī, Briselē paredzētā ES un Turcijas samita noslēguma secinājumu projekts.

“Abas puses saskaņā ar vienošanos un nekavējoties pastiprinās savu aktīvo sadarbību attiecībā uz migrantiem, kuriem nav nepieciešama starptautiskā aizsardzība, novēršot [to] došanos uz Turciju un ES, nodrošināt esošo divpusējo atpakaļuzņemšanas noteikumu piemērošanu un ātru to migrantu, kuriem nav nepieciešama starptautiska aizsardzība, nosūtīšanu atpakaļ uz viņu izcelsmes valstīm,” sacīts projektā.

Apmaiņā pret to Turcija saņems trīs miljardu eiro sākotnējo palīdzību bēglu uzturēšanai tās teritorijā. Šīs summas apmērs vēlāk var tikt precizēts atkarībā no notikumu attīstības, piebilsts projektā.

Vēl projekts paredz, ka decembrī tiks sākta jauna sadaļa sarunās par Turcijas iestāšanos ES un nākamā gada pirmajos trīs mēnešos sarunu sākšanai tiks sagatavotas vēl vairākas sadaļas.

ES arī gatavojas 2016.gada oktobrī atcelt vīzu režīmu Turcijas pilsoņiem, ja Turcija izpildīs kritērijus, kas ir noteikti “ceļa kartē”, sacīts projektā.

Jau ziņots, ka Briselē svētdien pulksten 16 (17 pēc Latvijas laika) sāksies ES un Turcijas samits par bēgļu krīzi, kurā Latviju pārstāvēs Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Turciju sanāksmē pārstāvēs šīs valsts premjerministrs Ahmets Davutolu.

Paredzēts, ka trīs miljardu eiro finanšu palīdzībai 500 miljoni eiro tiks ņemti no Eiropas Komisijas (EK) budžeta, savukārt 2,5 miljardi eiro divu gadu laikā būs jāpiešķir ES dalībvalstīm.

Latvija sanāksmē atbalstīs finansiālās palīdzības piešķiršanu Turcijai bēgļu krīzes dēļ, par to piektdien vienojās valdība. Līdz ar to Latvijai divu gadu laikā būs jāiemaksā 4,3 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vai ir garantija, ka pēcāk nenāksies maksāt 10 x vairāk, lai
  kāds palīdz tikt vaļā vēl no turkiem – tie paši viltīgie musļiki
  vien jau ir ?

 2. Bezvīzu režīms turkiem?
  Kāpēc gan ne, ja tāds ir sīriešiem?
  Vai nākamie būs ķīnieši?

 3. Tas nu gan dīvaini būtu, ja mūsu valstij atrastos miljoni imigrantu uzturēšanai gan pie mums, gan vēl Turcijai ziedot. Pašu pensiju pārrēķināšanai nesanāk, skolotājiem nesanāk, veselībai nepietiek…. Kādā valstī dzīvojam?

Draugiem Facebook Twitter Google+