×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. novembris, 2015
Drukāt

Turcijas armija izplata audioierakstu ar Krievijas bumbvedējam izteikto brīdinājumu

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Turcijas armija trešdien publiskojusi audioierakstu, kurā atbilstoši tās skaidrojumam esot dzirdami brīdinājumi Krievijas bumbvedējam pirms tā notriekšanas pie Sīrijas-Turcijas robežas.

“Šeit runā Turcijas gaisa spēki sardzē. Jūs tuvojaties Turcijas gaisa telpai. Nekavējoties mainiet kursu uz dienvidiem,” saka balss armijas publiskotajā ierakstā. Jāpiezīmē, ka ieraksta kvalitāte ir ļoti slikta. Turcijas armijas pārstāvji apgalvo, ka tas neesot bijis pirmais Krievijas bumbvedējam izteiktais brīdinājums.

Kā ziņots, Turcijas gaisa spēki pie Sīrijas robežas otrdien notrieca Krievijas kara lidmašīnu, kas, kā apgalvo Ankara, bija pārkāpusi tās gaisa telpu.

Krievijas Aizsardzības ministrija apstiprināja, ka pie Sīrijas un Turcijas robežas notriekts Krievijas bumbvedējs “Su-24”, uzsverot, ka lidmašīna neesot pārkāpusi Turcijas robežu.

Krievijas amatpersonu sniegtā informācija liecina, ka viens no lidmašīnas pilotiem gājis bojā, bet otru pilotu izglābusi Sīrijas armija.

Notriektā Krievijas bumbvedēja “Su-24” stūrmanis kapteinis Konstantīns Murahtins trešdien žurnālistiem paziņoja, ka brīdinājumu no Turcijas puses nav bijis un raķetes trāpījums bijis negaidīts, ekipāžai nav bijis iespējams no tās izvairīties.

“Patiesībā nekādu brīdinājumu nebija – nedz radio komunikācijā, nedz vizuāli, vispār nekāda kontakta,” sacīja lidotājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+