Sports
Futbols

Turcijas futbols: izlases līderis kaujas ar žurnālistu, treneris – kebabnīcā 16

Turkey’s head coach Fatih Terim looks on during the FIFA World Cup 2018 qualification football match between Kosovo and Turkey at Loro Borici stadium in Shkoder on June 11, 2017. / AFP PHOTO / Gent SHKULLAKU

Mazāk kā divas nedēļas pēc iesaistīšanās kautiņā kebabnīcā Turcijas futbola valstsvienības galvenais treneris Fatihs Terims trešdien atkāpies no amata.

“Lēmums pieņemts, jo būtu labāk abām pusēm izbeigt sadarbību,” teica Turcijas Futbola federācijas (TFF) prezidents Jildirims Demirerens piebilstot, ka šķiršanās notikusi pēc “abpusējas vienošanās”.

TTF savā paziņojumā uzsvēra, ka abas puses bija nogurušas no mediju ziņojumiem par incidentiem, kas “nav saistīti ar futbolu”.

Sociālajos medijos jūlijā parādījās attēli, kas liecināja, ka Terims bijis dalībnieks kādā kautiņā kebabnīcā, kas atrodas blakus viņa znotam piederošajam restorānam.

Vietējie mediji ziņoja, ka strīds izcēlies starp biznesa konkurentiem. “Iesaistījos konflikta risināšanā, bet ne jau kāvos,” vēlāk teica Terims.

Pieci cilvēki tika savainoti kautiņa laikā. Konfliktā piedalījās divi Terima znoti un divi apsargi.

Terims, kam ir 63 gadi, ir ievērojama persona Turcijas futbolā, un izlasi viņš vadīja kopš 2013. gada, savā trešajā termiņā amatā.

Terims bija Turcijas izlases treneris, kad 2016.gada Eiopas čempionāta kvalifikācijas turnīrā tā sacentās ar Latviju, abām spēlēm noslēdzoties ar rezultātu 1:1.

Futbolista karjeras laikā viņš bija centra aizsargs un izlasē spēlēja no 1975. līdz 1985.gadam.

Jūnija sākumā negaidīti par aiziešanu no izlases paziņoja Turcijas lielākā futbola zvaigzne Arda Turans, kurš lidmašīnā fiziski aizskāra kādu žurnālistu par it kā nepatiesas informācijas publicēšanu. Pēc notikušā Terims viņu izslēdza no komandas, bet “Barcelona” pussargs vēlāk paziņoja, ka valstsvienībā vairs nespēlēs.

LA.lv