×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. novembris, 2015
Drukāt

Turcijas parlamenta vēlēšanās valdošā AKP atguvusi absolūto vairākumu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Turcijā valdošā Taisnīguma un attīstības partija (AKP) svētdien, 1.novembrī, notikušajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās atguvusi absolūto vairākumu, kuru tā zaudēja pēc iepriekšējām parlamenta vēlēšanām jūnijā.

Provizoriskie rezultāti, kas iegūti, saskaitot 95% nodoto balsu, liecina, ka AKP ieguvusi 49% balsu un 312 vietas parlamentā, kas dod tai absolūto vairākumu, ziņoja sabiedriskā raidorganizācija TRT.

Parlamentā iekļuvušas arī Republikāņu tautas partija (CHP), kas saņēmusi 26% balsu, Nacionālistu rīcības partija (MHP), kas ieguvusi 12% balsu, un Tautas demokrātiskā partija (HDP), kas ieguvusi 10% balsu.

Pārējie 12 saraksti nav pārvarējuši 10% barjeru iekļūšanai parlamentā.

AKP līderis un Turcijas premjerministrs Ahmets Davutolu uzrunā partijas atbalstītājiem savā dzimtajā pilsētā Konjā sacīja, ka “šodien ir uzvara mūsu demokrātijai un mūsu tautai”.

“Cerams, ka mēs jums labi kalposim nākamos piecus gadus un atkal stāvēsim jūsu priekšā 2019.gadā,” teica Davutolu, pieminot nākamās parlamenta vēlēšanas, kas paredzētas pēc četriem gadiem.

Šīs vēlēšanas norisinājās nepilnus piecus mēnešus pēc 7.jūnijā notikušajām parlamenta vēlēšanām, kurās AKP ieguva vislielāko balsu skaitu, tomēr zaudēja absolūto vairākumu parlamentā, kāds tai bija kopš 2002.gada. Tā kā pēc jūnija vēlēšanām AKP neizdevās izveidot valdību ar vēlēšanās otro vietu ieguvušo CHP, tad bija jāizsludina parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas.

Turcijas parlamentā Lielajā nacionālajā sapulcē ir 550 deputātu, kas tiek ievēlēti uz četru gadu termiņu.

Balsstiesības ir apmēram 54 miljoniem Turcijas pilsoņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā ir Erdogana partija? Ja tā, tad ir vakars.

Draugiem Facebook Twitter Google+