×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. novembris, 2012
Drukāt

Turcijas policija izklīdina kurdu ieslodzīto badastreika atbalsta demonstrāciju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Turcijas policija svētdien, 4.novembrī, ar ūdens lielgabaliem un asaru gāzi izklīdinājusi protestētājus, kuri bija sapulcējušies Stambulā uz demonstrāciju kurdu ieslodzīto badastreika atbalstam, no notikumu vietas ziņoja aģentūras AFP fotogrāfs.

Pie Turcijas kurdu lielākās politiskās organizācijas – Miera un demokrātijas partijas (BDP) – biroja Stambulā bija sapulcējušies aptuveni 400 protestētāju, skandējot “evakuējiet cietumus” un “brīvību ieslodzītajiem”, kā arī saukļus ieslodzītā Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) līdera Abdulla Edžalana atbalstam.

Policija šo demonstrāciju izklīdināja, bez iepriekšēja brīdinājuma liekot lietā asaru gāzi un ūdens lielgabalus, ziņoja AFP fotogrāfs.

Turcijā jau 54.dienu pēc kārtas turpinās kurdu ieslodzīto badastreiks, radot augošu spiedienu uz Turcijas vadību, kura tiek aicināta atrast risinājumu šai situācijai.

Badastreiku pieteikuši aptuveni 700 ieslodzīto 50 cietumos, tostarp ieslodzīti politiķi, mēri un parlamenta locekļi, no kuriem daži ieņem augstu rangu BDP, kas ieguvusi 29 no 550 vietām Turcijas parlamentā.

Streikotāji pieprasa atcelt kurdu valodai piemērotos ierobežojumus, kā arī uzlabot Edžalana ieslodzījuma apstākļus.

Edžalans kopš 1999.gada ir ieslodzīts cietumā Imrali salā, kur izcieš mūža ieslodzījumu.

Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans sestdien brīdināja streikotājus nešantažēt valdību, pierasot Edžalana atbrīvošanu, un uzsvēra, ka neatbrīvos teroristu vadītāju tikai tāpēc, ka streikotāji to pieprasa.

PKK jau kopš 1984.gada cīnās par neatkarīgas Kurdistānas valsts izveidošanu kurdu apdzīvotajos apgabalos Turcijā. Šis konflikts kopumā prasījis aptuveni 45 000 cilvēku dzīvību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+