×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Turcijas prasības Latvijai varētu izmaksāt vienu miljonu eiro (5)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Īstenojot Turcijas prasību par finansiālās palīdzības palielināšanu trīs miljardu eiro apmērā, Latvijai papildus varētu nākties maksāt aptuveni vienu miljonu eiro, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Kučinskis gan uzsvēra, ka vēl ir pāragri kaut ko rēķināt, ņemot vērā, ka šāds risinājums vēl nav apstiprināts. Tomēr Eiropas Komisija (EK) esot gatava segt aptuveni vienu miljardu eiro no šīs summas, pieļaujot, ka laika gaitā EK atbalsts varētu palielināties. Attiecīgi – divi miljardi paliek dalībvalstīm un tiek sadalīti pēc iekšzemes kopprodukta, teica Kučinskis.

Tas nozīmē, ka Latvijai varētu būt jāmaksā apmēram viens miljons eiro, viņš piebilda.

Premjers arī akcentēja, ka Latvijai pašlaik ir divi varianti – uzņemt bēgļus vai arī maksāt.

“Esmu par to, ka labāk ir maksāt, nekā mums rodas nekontrolējama patvēruma meklētāju plūsma, bet pie noteikuma, ka problēma tiešām risinās,” uzsvēra premjers.

Viņaprāt, Turcijas piedāvājums ir interesants, tomēr to vispirms būtu jāizmēģina un tikai tad jāprasa tam nauda. “Ja mehānisms patvēruma meklētāju plūsmu apturētu, tad mēs saprastu par ko katrai dalībvalstij jāmaksā,” teica premjers.

Viņš arī akcentēja, ka aktuāls ir jautājums par uzticēšanos Turcijai. Proti, vai tiešām aktuālās problēmas tiks risinātas, tai skaitā patvēruma meklētāju kontrabandistu izskaušana.

Tāpat ir jādomā par to, vai patvēruma meklētāju plūsma nepāries citos virzienos, noslēdza Kučinskis.

Jau ziņots, ka Turcijas premjerministrs Ahmets Davutolu sarunās Briselē pārsteidza Eiropas Savienības (ES) valstu līderus, pēkšņi lūdzot palielināt palīdzību Turcijai par trim miljardiem eiro un līdz jūnijam nodrošināt Turcijas pilsoņiem bezvīzu režīmu ar ES.

Viņš sacīja, ka apmaiņā pret to Turcija varētu uzņemt atpakaļ visus nelegālos migrantus, kas ieradušies Grieķijas salās. Davutolu arī ierosināja vienošanos, saskaņā ar kuru ES izmitinātu vienu Sīrijas bēgli no nometnēm Turcijā apmaiņā pret katru sīrieti, kuru Turcija uzņemtu no Grieķijas.

ES samitā tomēr nevēlējās pieņemt dažas Turcijas pēdējā brīdī izteiktās prasības. ES valstu līderi atlika lēmuma pieņemšanu līdz nākamās nedēļas samitam, lai apspriestu Ankaras jauno prasību detaļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Mums ir jānoraida Jebkādas turcijas prasības! Latvija, ne santīmu, nedrīkst nosviest zemē, kautko ziedojot, piešķirot turcijai! Paši Mēs Nabagi! Paši nekādīgi nevaram atkopties no Padomju Okupācijas! Protams pateicoties 90 mito Politiķiem, visām partijām, tad un tagad! 90 mito Politiķi sākot ar Godmani, protams Gaili un visu pārejo varzu, to pašu Repši, Neko Nav izdarījuši!!!, lai tik tālu Latvija Nenodzīvotos, kā ir sanācis tagad! Latu pazaudējām! Tagad esam atkarīgi no EU maciņa! Paši pliki un Nabagi! Tagad Mūs kautkādi piespiež uzņemt bēgļus no karstajām dienvidu valstīm! Tautas kuras ir Pilnīgi savādākas nekā Mēs, Ziemeļ eiropa! Ir jāizsaka Pilnīgs protests! Mēs paši esam nabagu statusā! Mums neviens nedrīskt piespiest, izsviest misenē, dēļ kautkādām mums pilnīgi svešām zemēm, tautām naudu! Kura pašiem nav, kura pašiem nepietiek, pietrūkst! Ir jāpieprasa! Momentāli slēgt Šengenas zonu! EU robežas ar visām tām valstīm, kuras eiropas dienvidos! Ar to pašu grieķiju! Mums viņi nav jāvelk aiz matiem no dīķa ārā! Grieķus vajag padzīt no EU. Lai brāļojas ar turkiem un citiem arābiem!

  2. Un Latvija tā bagātā valsts!!!!! Kas mums dod ???Kamēr mums pie varas mantkārīgi ,merkantili maitas , tikmēr Latviju un tās tautu slauks , līdz vairs nebūs ko slaukt…Visi aizmuks ,kautvai uz to pašu Turciju , kas prot prasīt palīdzību , latviešiem jau nevajag……

  3. Kamēr Latvija būs uz kartes, tikmēr slauks

  4. Cik ilgi mūs slauks!!!! Kur tad valsts ņems to vienu miljonu? Varbūt no biezo kabatām? Jebšu slēgs skolas, slimnīcas, bērnu iestādes, likvidēs vēl palikušās ražotnes………..?

  5. Lai iet rata ta Turcija latvijai neko nav jamaksa! Latvija pasai ir savu nabagu,kad beigs galau galu to latviju slaukt ka govi!

Draugiem Facebook Twitter Google+