Pasaulē
Eiropa

Turcijas prokuratūra izdevusi orderus 190 cilvēku aizturēšanai par saistību ar Gilenu0


Turcijas karogs
Turcijas karogs
Foto: LETA/REUTER

Turcijas varasiestādes piektdien veic reidus, lai aizturētu 190 cilvēkus, kas tiek turēti aizdomās par saistību ar 2016.gada jūlijā notikušo neveiksmīgo valsts apvērsuma mēģinājumu, ziņo vietējie mediji.

Ankarā prokuratūra izdevusi orderus 87 bijušo Turcijas gaisa spēku karavīru aizturēšanai,

no kuriem 41 jau ir aizturēts, ziņo aģentūra “Anadolu”.

Pārējo 16 aizdomās turamo meklēšana turpinās citās provincēs, ziņoja “Anadolu”.

Viņi tiek turēti aizdomās par saistību ar trimdā ASV dzīvojošo islāma garīdznieku Fetullu Gilenu, kuru Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans vaino 2016.gada 15.jūlijā notikušā neveiksmīgā militārā apvērsuma mēģinājumā.

Gilens šīs apsūdzības noliedz.

Divus gadus pēc apvērsuma mēģinājuma Turcijas varasiestādes turpina aizturēt cilvēkus uz aizdomu pamata par saistību ar Gilenu.

Stambulā prokuratūra izdevusi orderus 41 aktīvā dienestā esoša karavīra aizturēšanai, vēsta “Anadolu”.

Stambulas prokuratūra secināja, ka aizdomās turamie izmantojuši fiksētās telefona līnijas, lai uzturētu kontaktu ar teroristu organizāciju.

Saistītie raksti

Kopš puča mēģinājuma no militārā dienesta atlaisti vairāk nekā 15 000 cilvēki, tostarp 150 ģenerāļi un admirāļi, 1.novembrī Turcijas parlamentā atklāja aizsardzības ministrs.

Izmirā prokuratūra izdevusi orderi 62 tiesas darbinieku aizturēšanai. Arī viņi tiek turēti aizdomās par saistību ar Gilenu. 53 no aizdomās turamajiem jau ir aizturēti, vēstīja privātā ziņu aģentūra “Demiroren”.

LA.lv