×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Turcijas tanki Sīrijā apšauda kurdu kontrolētu ciematu

Foto- LETA/AFPFoto- LETA/AFP

Kurdu aizstāvis Sīrijas ciematā 26.jūlijā.

Turcijas tanki Sīrijas teritorijā svētdien vakarā apšaudījuši kurdu vienību kontrolētu ciematu, četrus kaujiniekus ievainojot, pirmdien pavēstīja kurdu spēki un monitoringa organizācija.

Kurdu Tautas aizsardzības vienību (YPG) paziņojumā teikts, ka Turcijas tanki Zur Magaras ciematā, Sīrijas Alepo provincē, apšaudījuši grupējuma un tā arābu sabiedroto pozīcijas.

“Spēcīgā tanku ugunī” ievainoti četri sabiedroto arābu vienību kaujinieki, kā arī vairāki ciemata iedzīvotāji, teikts paziņojumā.
“Tā vietā, lai uzbruktu “Islāma valsts” teroristu ieņemtajām pozīcijām, turku spēki uzbrūk mūsu aizstāvju pozīcijām,” norāda YPG.
“Mēs mudinām Turcijas vadību izbeigt šo agresiju un ievērot starptautiskās vadlīnijas. Mēs pieprasām Turcijas armijai apturēt mūsu kaujinieku un viņu pozīciju apšaudīšanu.”

Zur Magara atrodas līdzās Turcijas robežai netālu no Džarabulusas pilsētas, kuru kontrolē “Islāma valsts”.

To, ka notikusi apšaude, apstiprināja arī Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).
Šis incidents Sīrijas konflikta gaitā ir nopietnākais Turcijas uzbrukums kurdu kontrolētiem apvidiem, norādīja SOHR direktors Rami Abdelrahmans.

Pēdējo dienu laikā Turcija sākusi uzbrukumus “Islāma valstij” Sīrijā, kā arī arestējusi grupējuma atbalstītājus pašu mājās. Turklāt turku spēki arī uzbrukuši Turcijas kurdu kaujiniekiem – Kurdistānas Strādnieku partijai (PKK).

“Šī apšaude notikusi pēc tam, kad Turcija pasludinājusi karu pret “Islāma valsti” un PKK,” sacīja Sīrijas kurdu aktīvists Mustafa Ebdi. “Tagad YPG uzbrūk “Islāma valsts” un Turcija.”
Turcijas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, ziņu aģentūrai AFP norādīja, ka Ankara nevēršas pret Sīrijas kurdiem.

“Patlaban notiekošās militārās operācijas uzdevums ir neitralizēt šā brīža draudus Turcijas nacionālajai drošībai, un tās mērķis ir “Islāma valsts” Sīrijā un PKK Irākā,” paskaidroja amatpersona.

Sīrijas kurdu “Demokrātiskās savienības partija (PYD) kopā ar citiem ir ārpus pašreizējo militāro operāciju mērķiem”.
YPG ir PYD bruņotais spārns.

“Mēs izmeklējam apsūdzības, ka Turcijas armija būtu uzbrukusi citu spēku, nevis “Islāma valsts” pozīcijām,” norādīja amatpersona.
Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā “Islāma valsts” un ar “Al Qaeda” saistītā “Al Nusra”. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 200 000 cilvēku.

“Islāma valsts” ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Foto- LETA/AFPFoto- LETA/AFP

Protestētājs kvartālā, kur 26.jūlijā tika nogalināts Turcijas policists.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+