Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels
Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels
Foto – AFP/LETA

Turcijas un Vācijas ārlietu ministri neformāli apsprieduši “smagus jautājumus” 0

Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu sestdien paziņojis, ka neformāli ticies ar savu Vācijas kolēģi Zigmāru Gabriēlu.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Tā ir pirmā abu ministru tikšanās, kopš Turcija pagājušajā nedēļā atbrīvoja no apcietinājuma vairākus cilvēktiesību aktīvistus. Kā tviterī raksta Čavušolu, ar Vācijas ārlietu ministru viņi tikušies Antaljā un pārrunājuši “smagus jautājumus un abu pušu gaidas”.

Vācijas Ārlietu ministrija apliecinājusi, ka šāda tikšanās notikusi, bet arī nav sniegusi nekādu sīkāku informāciju par tajā runāto.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka oktobrī Turcijā no apcietinājuma līdz tiesas sprieduma pasludināšanai tika atbrīvoti vairāki cilvēktiesību aktīvisti, kuri tiek tiesāti par apsūdzībām terorismā, tai skaitā organizācijas “Amnesty International” Turcijas biroja direktore Idila Esere, Vācijas pilsonis Pēters Šteitners un Zviedrijas pilsonis Ali Garavi. Vienlaikus Turcijas tiesa nolēma, ka apcietinājumā jāpaliek “Amnesty International” Turcijas nodaļas priekšsēdētājam Taneram Kiličam.

Stambulā pagājušajā trešdienā sākās tiesas prāva pret 11 cilvēktiesību aktīvistiem. Desmit no viņiem tika aizturēti 5.jūlijā Marmora jūras Bijikadas salā, kur viņi kādā viesnīcā piedalījās “Amnesty International” seminārā par digitālo drošību.

Nepilnu mēnesi pirms tam Turcijas varasiestādes aizturēja “Amnesty International” Turcijas nodaļas priekšsēdētāju Kiliču, apsūdzot viņu saistībā ar ASV dzīvojošo islāmistu sludinātāju Fetullu Gilenu, kuru Ankara uzskata par vainīgu pagājušā gada 15.jūlija puča organizēšanā. Kiliča lieta tagad apvienota ar pārējo desmit aktīvistu lietu, papildinot to ar minētajām apsūdzībām “bruņota teroristiska grupējuma atbalstīšanā”.

Turcijas prokurori ir pieprasījuši apsūdzētajiem cietumsodu uz laiku no septiņarpus līdz piecpadsmit gadiem.

Gabriels nesen izteica pateicību par palīdzību aktīvistu atbrīvošanā bijušajam Vācijas kancleram Gerhardam Šrēderam, kuram ir draudzīgas attiecības ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu, bet Ankara noliedz Šrēdera iejaukšanos, uzsverot, ka Turcijas tiesu vara ir neatkarīga.
Vācijas Ārlietu ministrija piektdien paziņoja, ka atbrīvots vēl viens Vācijas pilsonis, kas Turcijā bija apcietināts saistībā ar citu lietu, taču viņš nevar izbraukt no valsts. Deviņi Vācijas pilsoņi Turcijā vēl atrodas apcietinājumā. Viņu skaitā ir arī vācu laikraksta “Die Welt” korespondents Denizs Jidžels, kurš ir Vācijas un Turcijas dubultpilsonis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.