×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Turcijas vēstnieks: Bēgļi pamet Sīriju pastāvošā režīma dēļ (5)

Foto - Reuters/ScanpixFoto - Reuters/Scanpix

Imigranti, pamatā sīrieši, kas ieradušies no Turcijas Grieķijai piederošajā Lesbas salā un tad ar prāmi Pirejas ostā netālu no Atēnām, laužas autobusā. Viņi visdrīzāk sekos tiem simtiem tūkstošiem ieceļotāju, kas šogad jau devušies uz Maķedoniju un Serbiju, lai ielauztos Šengenas zonā caur Ungāriju. Lielākā daļa no viņiem cer pieteikties patvērumam Vācijā.

Bēgļi no Sīrijas nedodas prom “Islāma valsts” dēļ, bet gan Sīrijā pastāvošā režīma dēļ, uzskata Turcijas vēstnieks Latvijā Hairi Hairets Jalavs.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā (EKPL) rīkotajā diskusijā par situāciju Sīrijā vēstnieks norādīja, ka nepieciešams runāt par Sīrijas pastāvošā režīma nodarījumiem savai tautai. “Bēgļi nedodas prom “Islāma valsts” dēļ, bet pastāvošā režīma dēļ. Tie 2,5 miljoni bēgļu, kas ieradušies Turcijā, bēg no valdošā režīma spridzekļiem un ķīmiskajiem ieročiem,” sacīja vēstnieks.

Viņš arī norādīja, ka sarunās ar Krieviju tā “skaidri un gaiši atzina”, ka tikusi lūgta iejaukties procesā, un vairākas valstis to arī pieļāva. Viņš arī atgādināja, ka vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri esot norādījuši, ka Krievijas iesaistīšanās Sīrijas konfliktā “būs uz labu”.

“Ja Krievijas teiktais tiešām atbilst patiesībai un tikai tad, ja tā ir, Krievija vēlās ar elkoņiem izlauzties pie sarunu galda, tā vēlas dominēt,” sacīja vēstnieks, piebilstot, ka ASV ir pametušas Tuvos Austrumus. “Mēs negribam, lai tas tiktu skaļi paziņots, bet tā tas patiesībā ir, visas pazīmes norāda uz to,” sacīja Turcijas vēstnieks.

Viņš arī pauda viedokli, ka vilcināšanās atraisīja Krievijai rokas. Tāpat vēstnieks norādīja, ka katru reizi, kad Krievijai ir savas intereses un neviens nestājas tai ceļā, tā izmantos sev pieejamās iespējas.

Runājot par Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, vēstnieks norādīja, ka prezidents varēja iesaistīties diskusijās, ieviest nepieciešamās reformas situācijas uzlabošanai. “Pat nelielas. Viņš varēja nepieļaut notiekošo. Parasto cilvēku prasības bija citādas nekā šobrīd,” sacīja Turcijas vēstnieks, piebilstot, ka Asadam būtu bijis nepieciešams arī piedalīties vēlēšanās. “Situācija būtu daudz citādāka,” viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka Krievijas armija 30.septembrī sāka gaisa spēku operāciju pret Sīrijas nemierniekiem, šādi sniedzot atbalstu Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdībai.

Atbilstoši oficiāliem datiem nepilna mēneša laikā Krievijas lidmašīnas iznīcinājušas vairāk nekā 8000 mērķu pārsvarā ar augstas precizitātes raķetēm un koriģējamām aviobumbām.

Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā “Islāma valsts” un “Al Nusra”. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 250 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nez vai kāds ir TIK stulbs ka tam ticētu. Pirms “revolūcijas”(ASV & Co izraisītās un joprojām uzturētās) no turienes nebija vērā ņemamas bēgļu straumes. “Viedie” rietumu bezdievju niekkalbji izraisīja šo haosu gan Sīrijā, gan Rietumāfrikā.
    Vēl joprojām viņi neliekas mierā un piebaro dažādus salašņas, kuriem it kā esot jābūvē tur demokrātija. Smieklīgi, nožēlojami un arī traģiski.

  2. Pasaules kausa izcīņā futbolā U-17 spēlē arī Sīrijas izlase.Un ne jau netālu,bet Čīlē.Ekipēti,trenēti,ar visu nodrošināti,aizlidojuši līdz Čīlei! No kara plosītas zemes,pastāvošā režīma……..

  3. Vai turki pamet Turciju (lai dotos uz Vāciju) arī pastāvošā režīma dēļ?

  4. un kuru tu tagad čakarē ?

  5. Arī tā varētu būt un tas Krievijai izdevīgi – lai problēmas ES par Ukrainas atbalstu, lai gan tas vārgs…

Draugiem Facebook Twitter Google+