×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2014
Drukāt

Turčinovs: pretterorisma operācijā Austrumukrainā tiks iesaistīti bruņotie spēki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome ir nolēmusi iesaistīt pretterorisma operācijā valsts austrumos arī Ukrainas bruņoto spēku karavīrus, 13.aprīļa vakarā paziņoja Ukrainas parlamenta spīkers un prezidenta pienākumu izpildītājs Aleksandrs Turčinovs.

“Nacionālās drošības un aizsardzības padome ir nolēmusi sākt plaša mēroga pretterorisma operāciju, iesaistot Ukrainas bruņotos spēkus,” Turčinovs paziņoja savā uzrunā telekanālā “Rada”.

“Mēs neļausim Krievijai atkārtot Krimas scenāriju Ukrainas austrumu reģionā,” uzsvēra Turčinovs.

Viņš arī paziņoja, ka Ukrainas varas iestādes ir darījušas visu, lai izvairītos no cilvēku upuriem. “Tomēr mēs esam gatavi dot pretsparu šīm iebrukuma, destabilizācijas un terorisma darbībām ar ieročiem rokās,” uzsvēra Turčinovs.

Turčinovs paziņoja, ka viņš garantē atbrīvošanu no soda tiem promaskaviskajiem aktīvistiem, kas nav šāvuši uz Ukrainas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem, ja šie aktīvisti līdz pirmdienas rītam noliks ieročus un atstās ieņemtās administratīvās ēkas Ukrainas austrumos.

“Tiem, kas nav šāvuši uz mūsu spēka struktūrām un kas noliks ieročus, atbrīvos un atstās ieņemtās administratīvās ēkas līdz pirmdienas rītam, es ar parakstītu dekrētu esmu devis garantijas, ka viņiem netiks piemērots attiecīgais sods par veiktajām darbībām,” sacīja Turčinovs.

Turčinovs savā uzrunā paziņoja, ka “teroristu vienības, kuras koordinē Krievijas Federācija”, sestdien sagrāba iekšlietu pārvaldes un citas administratīvās ēkas vairākās Doņeckas apgabala pilsētās.

“Sevišķi bīstami tas notika Slavjanskas pilsētā, kur darbojās profesionāli sagatavoti noziedznieki, apģērbti Krievijas maskēšanās tērpos un apbruņoti ar Krievijas automātiem,” uzsvēra Turčinovs.

Viņš savā uzrunā arī paziņoja, ka svētdienas rītā Slavjanskā ar automātiskajiem ieročiem tika apšaudīta Ukrainas spēka struktūru pārstāvju autokolonna, kuriem bija dots uzdevums aizsargāt pilsoņus. “Noziedznieki atklāja brāzmainu uguni, slēpjoties ar dzīva vairoga, kurā bija Krievijas propagandas apmānīti vietējie iedzīvotāji,” sacīja Turčinovs.

Šīs operācijas laikā gāja bojā Ukrainas Drošības dienesta (UDD) specvienības “Alfa” kapteinis Genadijs Biļičenko un tika smagi ievainoti “Alfa” komandieris pulkvedis Kuzņecovs un UDD pulkvedis Kuksa. Ievainojumus guva arī Iekšlietu ministrijas darbinieks Seļihovs, sacīja Turčinovs.

“Tika izlietas asinis karā, kuru pret Ukrainu ved Krievijas Federācija. Agresors nav apstājies un turpina organizēt nekārtības valsts austrumos,” sacīja Turčinovs.

“Tas nav karš starp ukraiņiem. Tā ir mākslīgi izveidota konfrontācijas situācija, kuras mērķis ir pašas Ukrainas vājināšana un iznīcināšana,” paziņoja Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītājs.

Turčinovs arī aicināja ukraiņus apvienoties un novērst pilsonisku konfrontāciju.

“Es aicinu visus tautiešus mūsu valsts austrumos – neesiet instrumenti ciniskā un svešā karā pret jūsu pašu valsti. Neatbalstiet tos, kuri grib sagraut mieru un grūž jūsu reģionu ekonomiskas katastrofas bezdibenī, pilsoniskas konfrontācijas bezdibenī,” teikts Turčinova uzrunā ukraiņu tautai.

Viņš arī aicināja ukraiņus “nespēlēt līdzi ienaidniekam un tā aģentūrai, kuru mērķis ir izjaukt vēlēšanas, gāzt varu, radīt haosa un nevadāmības situāciju”.

“Es vēršos pie katra ukraiņa: ārējas agresijas priekšā mums ir jāapvienojas. Katram ir jādara, ko var, lai apturētu paniku un apturētu sabiedrības ievilkšanu pilsoniskā konfrontācijā. Tikai kopā, jūtot cits cita atbalstu, mēs pārvarēsim visas šodienas problēmas,” aicināja Turčinovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+