×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

Turēja īkšķus un vēlēja veiksmi

foto: EPA/LETAfoto: EPA/LETA

Aizvadītās ziemas olimpiskās spēles Sočos bijušas visveiksmīgākās Latvijas sporta vēsturē. Zinām, kā veicās mūsu olimpiešiem Sočos, bet cik viedi bijuši mūsu lasītāji, kurus aicinājām piedalīties prognožu konkursā “Olimpiskie starti”?

Jāatzīst, ka no saņemtajām 45 vēstulēm nevienam autoram nav izdevies pilnīgi precīzi “atminēt”, kāda kaluma medaļas vai vietas attiecīgajos sporta veidos izcīnīs Latvijas pārstāvji. Ne mazums lasītāju vēlēja piecas, pat sešas medaļas, to skaitā vismaz pāris – no zelta.

Vairāki konkursa dalībnieki – Aivis Vaļulis Neretā, Rudīte Bērziņa Pāvilostā, Juris Arājs, Agrita Cēbere Liepājā un Baiba Zālīte Salacgrīvā – pareizi norādīja olimpiādē izcīnīto medaļu kopskaitu – tās ir četras: sudrabs skeletonistam Martinam Dukuram un bobslejistu četriniekam Oskaram Melbārdim, Daumantam Dreiškenam, Arvim Vilk­astem un Jānim Strengam. Bronza – brāļiem Andrim un Jurim Šiciem, kā arī kamaniņu braucējiem komandu stafetē – Elīzai Tīrumai, Mārtiņam Rubenim un brāļiem Šiciem.

Daudzi lasītāji bija pārliecināti, ka mūsējie Sočos tiks arī pie daudz spožāka kaluma medaļām, piemēram, Martins Dukurs un Oskara Melbārža četrinieks. Nemaz tik tālu no zelta viņi arī nebija!

To, ka Martins izcīnīs sudrabu, pareizi atminēja Voldemārs Vadziņš Talsos, liepājnieks Ainars Cēbers, Andris Krūmiņš no Aizputes, bet A. Cēbere un rīdziniece Brigita Andermane “zināja”, ka sudrabu mājās pārvedīs ne tikai M. Dukurs, bet arī O. Melbārža četrinieks. O. Melbārža četriniekam sudrabu vēlēja arī Annija Jenca un Aija Neiburga Saulkalnē. Bet bronzas medaļas brāļiem Šiciem paredzēja J. Zicmanis Līgatnē, Jogita Kuļkevica Salaspilī, A. Neiburga un A. Jenca. Latvijas valsts hokejistu izlasei 8. vietu pareizi prognozēja J. Zicmanis un A. Krūmiņš.

Konkursā precīzākās prognozes izteica Agrita Cēbere, Baiba Zālīte, J. Zicmanis, Brigita Andermane, Aija Neiburga un Andris Krūmiņš. Šiem veiksminiekiem balva – AS “Lauku Avīze” žurnāla “Planētas noslēpumi” trīs mēnešu abonements. Lai precizētu dzīves vietas adresi, lūdzu piezvanīt Ritai Ruskai pa tālr. 67096622.

 

No vēstulēm

Kuriem sportistiem visvairāk jutāt līdzi?

Cēberu ģimene: “Jutām līdzi mūsu hokejistiem, jo gan pasaules čempionāts, gan olimpiskie hokeja turnīri mums, latviešiem, ir kā lieli hokeja dziesmu svētki.”

Baiba Zālīte: “Visvairāk apbrīnoju Andreju Rastorgujevu, viņa gribasspēku un raksturu. Viņš ir pierādījis, ka arī viens var būt cīnītājs, un spējis ielauzties pasaules biatlonistu elitē.”

Andris Krūmiņš: “Turēju īkšķi par ātrslidotāju Haraldu Silovu. Leģendārajiem Lāsmas Kaunistes panākumiem šajā sporta veidā drīz jubileja – 50 gadi. Būtu laiks ko līdzīgu sagaidīt no Silova.”

Aivis Vaļulis: “Īpaši jutu līdzi mūsu debitantiem, jo pirmā reize olimpiskajās spēlēs ir un paliek pirmā reize uz mūžu.”

Solvita Gudermane: “Jutu līdzi hokejistiem, it īpaši Latvijas delegācijas karognesējam Sandim Ozoliņam. Milzīgais darbs, kas tika ieguldīts, lai izlase tiktu uz olimpiādi, atalgoja ar veiksmi uz laukuma.”

Rudīte Bērziņa: “Fanoju par visu Latvijas izlasi, jo nokļūt olimpiskajās spēlēs vien jau ir liels sasniegums.”

Uldis Kūms Viesītē: “Ticēju Oskara Melbārža pilotētajam četriniekam – tik daudz ziedots, zināju, ka šim darbam ir jānes augļi, par spīti melnajai joslai, kas Melbārdi skāra šajā sezonā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+