×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Turēsim dārgu brīvību!

Foto-LETAFoto-LETA

Ziedi un Baltijas valstu karogi par godu "Baltijas ceļa" 25.gadadienai pie Brīvības pieminekļa.

Igaunijas Augstākās Padomes deputātu 20. augusta kluba, Latvijas Augstākās Padomes deputātu 4. maija deklarācijas kluba un Lietuvas Neatkarības deklarācijas signatoru kluba paziņojums:

“Baltijas ceļš” bija 650 km gara cilvēku ķēde, ko izveidoja 2,5 miljoni Lietuvas, Latvijas un Igaunijas pilsoņu, kas, sadevušies rokās, savienoja Viļņu, Rīgu un Tallinu. 50 gadus Padomju Savienība piekopa genocīdu un realizēja vardarbīgu un krāpniecisku politiku, cenšoties panākt, lai Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valstis tiktu izdzēstas no pasaules kartes un civilizācijas atmiņas. “Baltijas ceļa” kampaņa tika īstenota, lai paustu mūsu apņēmīgo protestu pret padomju okupāciju, kuras pamatā bija noziedzīgais Molotova–Ribentropa pakts. “Baltijas ceļa” liesmojošie ugunskuri un miljoni savienoto roku un siržu simbolizēja mūsu trīs tautu apņēmību atjaunot savas neatkarīgās valstis. Lietuvieši, latvieši un igauņi parādīja visai pasaulei, ka tie negrib dzīvot apstākļos, kādus tiem bija uzspiedušas okupācijas varasie­stādes. Miermīlīgais “Baltijas ceļš” mūs noveda pie mūsu valstiskuma atjaunošanas, brīvības un atgriešanās pasaules valstu saimē.

Mēs, Igaunijas Augstākās Padomes deputātu 20. augusta kluba, Latvijas Augstākās Padomes deputātu 4. maija deklarācijas kluba un Lietuvas Neatkarības deklarācijas signatoru kluba delegācijas, paziņojam, ka:

1) Krievija, Padomju Savienības pēctece, 21. gadsimtā nav atmetusi Padomju Savienības piekopto agresīvo politiku; tā ir rupji mīdījusi kājām valstu dabiskās tiesības pašnoteikties un būt brīvām, un tagad tā veic karadarbību pret Ukrainu, ar to pārkāpjot Helsinku un Bukarestes vienošanās;

2) atzīstot Ukrainas integritāti un neatkarību, mēs nosodām Krievijas atbalstīto teroristu darbības, kas cenšas sašķelt Ukrainas valsti un panākt, lai tā turpinātu būt Krievijas vasaļvalsts;

3) mūsu valstīm atkal draud 1940. gada notikumu atkārtošanās, bet pasaulei draud kara posts.

Mēs aicinām visus Baltijas valstu pilsoņus un politiķus uz vienotību, solidaritāti un kopīgu rīcību. Turēsim dārgu un aizstāvēsim brīvību, ko esam atguvuši. Mūsu vienotība ir mūsu valstu drošība. Būsim tikpat vienoti, kā bijām “Baltijas ceļā” pirms 25 gadiem. Būsim modri un neklusēsim pieaugošo draudu priekšā. Mēs esam stipri, kad visi stāvam kopā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+