×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

“Turības” vadības grožus no Višņevica pārņem Vecvagars

LETALETA

LBL notikusi pirmā treneru maiņa šosezon – Biznesa augstskolas “Turība” galvenā trenera amatā Pēteri Višņevicu aizstās bijušais Latvijas izlases basketbolists Arnis Vecvagars, vēsta basket.lv.

Vecvagars ceturtdienas vakarā vadīs pirmo “Turības” treniņu un sestdien BBL Izaicinājuma kausa izcīņas spēlē ar BK “Valmiera” debitēs galvenā trenera amatā. Višņevics varētu turpināt darbu ar komandu kā konsultants.

“Pērn debija LBL 1.divīzijā mums bija samērā veiksmīga, bet šogad komandas sniegums un rezultāti nav gluži tādi, kā gaidījām. Secinājām, ka komandai vajadzīgs jauns impulss. Kardināli nomainīt sastāvu nav mūsu spēkos un tāds arī nav kluba mērķis,” basket.lv citē BA “Turība” direktoru Jāni Vecrinku.

Domājot par iespējamo galvenā trenera maiņu, izskatītas vairākas kandidatūras, līdz izvēle kritusi uz bijušo valstsvienības un Latvijas labāko klubu spēlētāju Arni Vecvagaru (37), kurš trenera postenī līdz šim darbojies epizodiski. “Lielā basketbola pieredze, laba basketbola izpratne, ko papildina izglītība un vēlme sevi pierādīt,” J.Vecrinks uzskaita jaunā speciālista plusus. Otrā trenera statusā Vecvagaram palīdzēs Raimonds Feldmanis, savukārt Pēteris Višņēvičs savam bijušajam audzēknim neliegs konsultācijas, ja tādas būs vajadzīgas.

J.Vecrinks uzver, ka jaunā trenera veikums tiks vērtēts ne tikai pēc statistikas. “Pirms sezonas komandai nospraudām uzdevumu iekļūt pirmajā sešniekā un piedalīties izslēgšanas turnīrā. Ņemot vērā pašreizējo situāciju tabulā, to izpildīt būs grūti, taču to arī neprasām par katru cenu. Galvenais, lai komandas spēlē atgrieztos labas emocijas un būtu vērojama pozitīva attīstības dinamika.” Sastāvā pārmaiņu nebūšot. Komandā ir 17 spēlētāji un jaunajam galvenajam trenerim iespējami ātri jāsaprot, vai kādu nav iespējams izmantot efektīvāk, nekā līdz šim.

Pagaidām vienošanās ar Vecvagaru noslēgta līdz sezonas beigām, taču konceptuāli pārrunātas arī ilgtermiņa sadarbības iespējas. Vispirms gan komandai ar savu spēli jāpierāda, ka tā ir gatava arī turpmāk cīnīties LBL 1.divīzijā. “Ja izdosies ar cieņu pabeigt sezonu, nākotne jau rādīsies cerīgākās krāsās. Ja nē – domāsim,” norāda J.Vecrinks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+