×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Turīga britu uzņēmēja vilto iepirkumu čekus

ms_veikals

Turīga britu uzņēmēja, kuru pārņēmušas “neracionālas bailes” kļūt nabadzīgai, ar mājas datora palīdzību izveidojusi iepirkumu čeku viltošanas tehnoloģiju, ziņo britu laikraksts “The Daily Telegraph”.

57 gadus vecā Ketlīna Stepjena ar vīru bija priekšlaicīgi pensionējusies no ģimenes uzņēmuma, un, lai arī viņai piederēja 250 tūkstošu mārciņu (220 tūkstošu latu) vērta māja, citi īpašumi un iekrājumi, sieviete bija nobažījusies par savām finansēm.

Tāpēc viņa izstrādāja krāpšanas shēmu “Marks and Spencers” apģērbu veikaliem, jo sieviete pamanīja, ka, atdodot nopirktos apģērbus, netiek pārbaudīti čeki.

Stepjena iegādājās apģērbus, bet pēc tam nodrukāja viltotus čekus par lielākām summām un atdeva pirkumus atpakaļ, saņemot uz čeka norādīto cenu. Tiesas sēdē atklājās, ka krāpniece tā rīkojusies 18 mēnešu garumā.

Kad policija pārmeklēja sievietes māju, tajā atrada tukšu kases čeku lentu un printeri, kurā atradās “Marks and Spencers” čeka paraugs.

Tiesnesis, kurš ir iepazinies ar Stepjenas raksturojumiem no psihologiem un paziņām, sacīja, ka sievietei nav bijis motivācijas tā rīkoties.

“Tas ir ļoti savāds apstākļu kopums, ko nav viegli saprast un izskaidrot,” viņš teica. “Noziegumi bija mēreni pārdomāti, un šķiet, ka par motivāciju kalpoja neracionāls satraukums, ka nauda varētu izbeigties. Tāpēc viņa centās aizpildīt iespējamos robus ar visai nelielām naudas summām.”

Tiesa Stepjenai piesprieda 2000 mārciņu (1766 latu) sodu. Viņai jākompensē arī izdevumi 500 mārciņu (440 latu) apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+