Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Turīgāko tēriņi 559, bet trūcīgo – vidēji 168 eiro mēnesī (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Pērn mājsaimniecību patēriņa izdevumi bija vidēji 316 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī, kas ir par 16 eiro jeb 5,4% vairāk nekā 2014.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Turīgāko mājsaimniecību patēriņa izdevumi 2015.gadā vidēji uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī bija 559 eiro, bet trūcīgāko – vidēji 168 eiro.

Mājsaimniecību budžetu apsekojuma dati liecina – jo vairāk bērnu ir mājsaimniecībā, jo mazāk tā var atļauties tērēt uz katru personu. Mājsaimniecībās ar trīs un vairāk bērniem patēriņa izdevumi bija 192 eiro vidēji uz mājsaimniecības locekli mēnesī un veidoja vien 61% no vidējā patēriņa izdevumu līmeņa valstī. Mājsaimniecības ar vienu bērnu tērēja vidēji 294 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli, savukārt ar 2 bērniem – 280 eiro. Vislielākie patēriņa izdevumi bija mājsaimniecībās, kurās nav nepilngadīgo bērnu. To patēriņa izdevumi 2015.gadā bija 346 eiro vidēji uz mājsaimniecības locekli mēnesī.

Patēriņā joprojām dominē primārie izdevumi ikdienas vajadzību nodrošināšanai – pārtika, mājoklis, transports, apģērba un apavu iegāde, kā arī veselība. To īpatsvars veidoja vairāk nekā divas trešdaļas (68%) no kopējiem patēriņa izdevumiem.

Turīgākās mājsaimniecības primārajiem izdevumiem – pārtika, mājoklis, transports, apģērba un apavu iegāde un veselība – varēja atļauties tērēt 349 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī, kamēr trūcīgākās – 123 eiro. Atpūtai un kultūrai turīgākās mājsaimniecības atvēlēja 6,4 reizes vairāk līdzekļu nekā trūcīgākās mājsaimniecības.

CSP mājsaimniecību budžetu apsekojumā piedalījās 3844 mājsaimniecības visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pensija 162 EUR, bet tērē 168?

  2. Lai trūcīgākie varētu tērēt vairāk,jāsamazina ārkārtīgi augstais PVN pārtikai un jāievieš slimokases! Skat.”Kaut kājas basas,tomēr bija slimokases”. Intervija ar Arni Vīksnu.Māra Libeka,Latvijas Avīze,18.septembris 2013.

  3. Trūcīgie var tikai sapņot par tēriņiem 168€ apmērā..tante ir trūcīgā,viņai valsts piešķir 50€ mēnesī.darba nav,invalīde.ko.kurienes šāda statistika? Vai kāds ir painteresējies,kā cilvēki laukos dzīvo?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+