×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2018
Drukāt

Turīgākie valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītāji (13)

1. Amatpersonu maka biezums

1no6
LETA/Postimees, kolāža - la.lvLETA/Postimees, kolāža - la.lv

Aizvadītajā gadā no valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem lielākos ienākumus guvis aviokompānijas “airBaltic” vadītājs Martins Gauss, elektronisko sakaru uzņēmuma “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, mežsaimniecības uzņēmuma “Rīgas meži” vadītājs Aivars Tauriņš, dzelzceļa kompānijas “Latvijas dzelzceļš” vadītājs Edvīns Bērziņš, kā arī valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži” vadītājs Roberts Strīpnieks, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtās deklarācijas.

Martina Gausa ienākumi pagājušajā gadā veidoja 1,16 miljonus eiro. Viņam ir arī lielākā alga no valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem un pērn tā sasniedza 579 tūkstošus eiro. Savukārt pārējos ienākumus Gauss guvis kā prēmijas un cita veida maksājumus no “airBaltic”.

“Lattelecom” vadītāja Jura Gulbja kopējie ienākumi 2017.gadā veidoja 396 tūkstošus eiro un viņam bija arī otra lielākā alga – 389 tūkstoši eiro. Savukārt lielāko daļu citu Gulbja ienākumu veidoja apdrošināšanas atlīdzības.

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas meži” vadītājs Aivars Tauriņš pērn guvis ienākumus 213 tūkstošu eiro apmērā. Lielāko daļu viņa ienākumu gan veidoja nevis alga “Rīgas mežos”, kura bija 72 tūkstoši eiro, bet gan dividendes no SIA “Komp ART Eksim” un kompensācija no SIA “Tirgoņu 1”.

“Latvijas dzelzceļa” šefa Edvīna Bērziņa kopējie ienākumi pērn sasniedza 179 tūkstošus eiro. Viņam gan ir tikai piektā lielākā alga starp valsts uzņēmumu vadītājiem – 137 tūkstoši eiro. Taču vēl 36 tūkstošus eiro viņš atalgojumā pērn saņēma no a/s “RB Rail”, kur darbojas padomē.

“Latvijas valsts mežu” vadītāja Roberta Strīpnieka kopējie ienākumi pērn veidoja 164 tūkstošus eiro. Viņam ir arī trešā lielākā alga no valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem – 152 tūkstoši eiro.

Visiem turīgākajiem valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem ienākumi, salīdzinot ar 2016.gadu, pērn ir pieauguši.

“airBaltic” vadītājs Martins Gauss ir izveidojis arī lielākos uzkrājumus – 394 tūkstošus eiro -, kā arī viņam ir lielākās parādsaistības – 250 tūkstoši eiro.

Salīdzinoši lieli uzkrājumi ir Ceļu satiksmes un drošības direkcijas vadītājam Andrim Lukstiņam – 306 tūkstoši eiro -, un Robertam Strīpniekam – 278 tūkstoši eiro.

Īpatnēju uzkrājumu glabāšanas veidu – tikai skaidrā naudā – izvēlējies “Rīgas mežu” vadītājs Tauriņš. Viņa deklarācija liecina, ka skaidrā naudā ir uzkrāti 40 tūkstoši eiro.

Apjomīgākās parādsaistības pēc Gausa ir “Starptautiskās lidostas “Rīga”” vadītājai Ilonai Līcei – 238 tūkstoši eiro un 44 tūkstoši ASV dolāru -, kā arī “LDz Cargo” valdes priekšsēdētājai Svetlanai Bergai – 222 tūkstoši eiro.

Valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītāji snieguši arī aizdevumus un vislielāko – 105 tūkstošu eiro apmērā – deklarējis “Lattelekom” vadītājs Gulbis.

Pašlaik apkopota informācija par pieejamajām valsts un pašvaldības uzņēmumu vadītāju deklarācijām, tādēļ tuvākajā laikā iespējami šīs ziņas papildinājumi.

 1. Amatpersonu maka biezums
 2. Lielākie ienākumi
 3. Lielākās algas
 4. Lielākie uzkrājumi
 5. Lielākie parādi
 6. Lielākie aizdevumi

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vēl 1993.gadā Godmanis teica: nu tauta, ir pienākuši grūti laiki, būs jāsavelk jostas. Bet paies gadi pieci, un mēs dzīvosim zaļi…. Un pagāja pieci gadi, un nu viņi dzīvo zaļi !!!

 2. Smaidi maita, laime nāk

 3. Cik smaidīgi! Paskatieties uz Latvijas iedzīvotājiem, tā smaida tikai daži!

 4. Kaut viņi ar to naudu aizrītos!

 5. Kas palika aldziņai darbiniekiem?

 6. Sauksim lietas īstos vārdos-lielākie zagļi!

 7. Sukas!

 8. Nezvai D arī ar naudu slauka?

 9. Tie ur tikai legālie

 10. Man visvairāk patīk LDz šefa klātbūtne šajā sarakstā. Uzņēmumu drīz glābs reņģēdāji, bet priekšnieks piektajā vietā algas ziņā. Kurš te ir stulbs šajā greizo spoguļu karaļvalstī? Varbūt ar likumu kaut kas nav kārtībā?

 11. jāmodina Staļins !!!

 12. Pie šādām algām šitādi parādi. Vai tiešām KNĀBim nolūzis knābis?

Draugiem Facebook Twitter Google+