Pasaulē
Vēsture

Turīnas līķauta noslēpums – zemestrīce?0

Publicitātes foto

Vairākus gadu simtus ilgusi diskusija par to, vai Turīnas līķauts ir īsta relikvija vai veikls viduslaiku viltojums. Iespējams, itāliešu zinātnieki ir atraduši atbildi, ziņo portāls livescience.com.

Jaunais pētījums pieļauj, ka ikonisko tēlu uz linauduma gabala izveidojusi zemestrīce, kas satricinājusi Izraēlu aptuveni Jēzus dzīves laikā, vienlaikus tā izmainot radioaktīvā oglekļa līmeni, ka vēlāk radās pamats šaubām par līķauta izcelsmes laiku. Šo pieņēmumu apstiprina arī vēsturiski fakti par to, ka Jēzus nāves laikā Jeruzalemi patiesi satricinājusi ievērojama zemestrīce.

Tomēr cita zinātnieku grupa norāda, ka vēl arvien paliek neatbildēti jautājumi, jo radioaktīvā oglekļa mērījumi tikuši veikti arī citās vietās, kur vērojama seismiskā aktivitāte, piemēram, Japānā, taču tur svārstības nav būtiski ietekmējušas mērījumus.

Kaut arī sv. Romas Katoļu baznīcai nav pierādījumu par Turīnas līķauta autentiskumu, un tai baznīcā nav atvēlēta oficiāla vieta, relikviju ik gadus apmeklē desmitiem tūkstoši svētceļnieku.

LA.lv