×
Mobilā versija
Brīdinājums +25°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
19. jūlijs, 2018
Drukāt

Turīnas līķauts – tomēr viltojums (8)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pasaulslavenais Turīnas līķauts daudzu uztverē ir drāna, kurā pēc nāves ietīts Jēzus Kristus, kamēr pēc daudzu citu domām – viduslaiku viltojums. Jaunākie pētījumi, ko veikuši tiesu medicīnas speciālisti, liecina par labu viltojumam, raksta “The LiveScience”.

Turīnas līķauts ir aptuveni 4,4×1,2 metrus liels, un uz tā it kā redzams krustā sista vīrieša atveids. Līķauts apskatāms Turīnas Sv. Jāņa Kristītāja baznīcā, un tas ir viens no daudzajiem līķautiem, kuri gadsimtu gaitā pasludināti par “īsto” Kristus līķautu.

Jau 1988. gadā ar oglekļa-14 datēšanas metodi zinātnieki noteica, ka līķauts tapis laikā starp 1260. un 1390. gadu, kamēr Kristus dzīve pēc Bībeles aprāvusies ap mūsu ēras 33. gadu.

Lai vēl precīzāk izpētītu līķautu, zinātnieki nolēma izmantot visjaunākās mūsdienu tiesu medicīnas metodes, koncentrējoties uz vietām, kuras, kā līdz šim uzskatīts, liecina par krustā sišanas brūcēm.

Zinātnieki izmantoja gan dabiskās, gan mākslīgās asinis, lai ar dzīva brīvprātīgā palīdzību noteiktu, kādā veidā asins straumītes ritēs pa rokām, viņam atrodoties dažādās pozās. Turklāt, kā liecina evaņģēliji, Jēzum ar šķēpu iedurts sānā. Lai atveidotu šo brūci, zinātnieki ar mākslīgajām asinīm piesūcinātu sūkli ar koka kārts palīdzību piespieda manekenam. Pēc tam visi asinsizplūdumi tika salīdzinti ar līķautu.

Secināts, ka uz auduma redzamie asins traipi nekādā ziņā nevar būt radušies no tajā ietīta, asiņojoša cilvēka, bet gan tikai tad, ja tos uz sagatavota auduma uzgleznojis mākslinieks.

Tiesa, šķēpa pēdas krūšu priekšdaļā atbilst īstam šķēpa ievainojumam, atzinuši zinātnieki, turpretī mugurdaļā tās bija neatbilstošas. Kopumā daudzās brūces izslēdz viena otru, atzinuši zinātnieki, secinot – mūsdienu tiesu medicīnas metodes var lietot ne tikai noziegumu izmeklēšanai, bet arī senu noslēpumu atklāšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Jā, bet jautājums vēl paplašināms: vai Baznīcas rīcībā vispār ir kaut viena neapšaubāmi autentiska tā laika lieta / priekšmets / liecība?!

  2. Tā ir antikristu un sātanistu dezinformācija kampaņa, es to te kankreta saku. \zinātnieki var būt uzpirkti vai kļūdīties, vienīgi Svētā Krēsla paziņojums būs īsts un patiess, ja kas.

  3. Nu ko var ņemties? Pāris gadus atpakaļ pa History vai Diskavery gāja konkrets raidījums ar zinātniskiem pieradījumiem, ka tas ir 100% da Vinči darbs, jo mats matā sakrīt ar Da Vinči tā laika tēlu, fotokopiju ( tad tāda vēl īsti izgudrota nebija, bet Da Vinči jau bija experimentējis un izgudrojis! Un tas ir pieradīts fakts!), kā arī Da Vinči bija čomso ar to īpašo ģimeni,kas ap šo līķautu uztaisīja labu pašreklāmu u.c.!
    Un tas tik viss sakrīt ar šītiem tiesu med darbiem, ka līķauts ir fikcija tā apt kā 100 tiem krusta gabaliņu kā relikvijas u.c.!

  4. Un kā ar ziedputekšņu paliekām, kas saglabājušās no augiem, kas aug tika Palestīna? kā ar unikālu monētu ar ko aizdarītas mirušā acis? Kā ar naglu vietām locītavās nevis delnās (kā citās viduslaiku ikonās)? Kā ar audekla aušanas metodi – raksturīga tikai Palestīnai 1. – 2 gs? Daudzas lieta liecina, ka tomēr šis ir iespājams oriģināls.. Bet tas, ka asinis var tecēt ĻOTI dažādi, to zina katrs, nevajag ekspertu. 🙂

  5. Nav pat īstas pārliecības,ka pats Išua nav viltojums.

  6. Ja par līķauta testēšanu, tad tā asins sūkļa piespiešana pie manekena ar koku (tātad stāvošu) un pētot lāšu ceļu nav jēdzīga, jo cik atceros Aritmatijs vai tā cilvēki, aiznesa Ješua uz kapa vietu un tur nomazgāja, iesvaidīja ar zālītēm un ietina Ješua ķermeni (gulošu) līķautā. Kur viņa brūces turpināja nedaudz asiņot. Uzskata pat, ka tad arī, iespējam, Ješua pamadās no komas. Jo dūriens jau nebija nāvīgs, bet testējošs. Sargs jau neriskēja neatļauti nogalināt tādā veidā sodīto.

Draugiem Facebook Twitter Google+