×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Tūrisma biznesā veiksmīga vasara

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Vidēji katrs tūrists Latvijā tērē ap 100 eiro dienā.

Centrālās statistikas pārvaldes publicētie dati liecina, ka šogad septiņos mēnešos Latviju apmeklējuši 1,3 miljoni tūristu, kas ir par 6% vairāk nekā šajā pašā laika posmā pērn, bet to ārzemnieku skaits, kuri Latvijā nakšņojuši, pieaudzis par 7%.

Iepriekšējos divus gadus tūristu skaits no Krievijas samazinājās teju divkārt, bet šovasar vērojams to skaita pakāpenisks pieaugums. Vairāk tūristu Latviju apmeklējuši arī no Lietuvas un Igaunijas, bet no ASV un Ķīnas to skaits palielinājies par 30 – 40%. Rīgas Tūrisma un attīstības birojs prognozē, ka līdz gada beigām tūristu skaita pieaugums varētu sasniegt pat 10%.

Laiks, kad Latviju izvēlējās par galamērķi, lai tikai nosvinētu krāšņu vecpuišu ballīti, ir pagājis. Aptauja liecina, ka vidējais ārzemju tūrists ir gadus 36 vecs, inteliģents, daudzpusīgs vīrietis, kurš Latvijā dienā tērē ap 100 eiro. Bet visdāsnāk naudu Latvijā tērējot norvēģi, krievi un vācieši.

Ārzemniekiem aizvien vairāk interesē ne tikai klasiskās vērtības – Vecrīga un Sigulda –, bet arī Latvijas lauki, maz skartas un ne tik blīvi apdzīvotas vietas kā Rietum­eiropā. Kā stāsta lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” pārstāvis Juris Smaļin­skis, laukos jūtami vērojams tūristu pieaugums no Nīderlandes un Vācijas. Augusi arī viesu interese par vietējiem lauku labumiem – pārtiku, kas ražota nelielā zemnieku saimniecībā. Bet cilvēki vecumā no 25 līdz 45 gadiem vēlas atpūsties aktīvi – nereti ceļu līdz galamērķim tie mēro ar divriteņiem, audzis arī pieprasījums pēc takām, pa kurām var staigāt un nūjot.

Ārzemniekus Latvijā piesaista Līgo svētku tradīcijas, pilsētu svētki, maratons, Dziesmu svētki, opera, arī Ziemassvētku tirdziņi, jo daudzās valstīs tādu nemaz nav.

Savukārt SIA “Ceļojumu bode” valdes priekšsēdētājs Kaspars Gēgeris liecina, ka ārzemju ceļojumos no Latvijas šogad devušies aptuveni tikpat daudz cilvēku, cik pērn. Viņš 2016. nosauc par stabilitātes gadu, kurā būtiskas pārmaiņas pieprasījumā pēc ceļojumiem nav vērotas. Pēc viņa domām, arī nākamais gads būšot līdzīgs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+