Ekonomika
Bizness

Tūrisma firma “Prieka tūre” pēkšņi pārtrauc darbu: daļa ceļotāju atrodas ārzemēs3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA

Tūrisma firma SIA “Prieks tūre” paziņojusi par darbības pārtraukšanu, neraugoties uz to, ka daļa uzņēmuma klientu joprojām atrodas ārvalstīs, vēsta raidījums “TV3 ziņas”.

Vēl dienu pirms šā lēmuma pieņemšanas uzņēmums klientiem sniedzis pakalpojumus, turklāt vairāki tūristi vēl ir ārzemēs. Piemēram, pirms nedēļas uz Horvātiju aizbraukušie ceļotāji, jau esot tur uz vietas, uzzinājuši, ka kompānija pēkšņi beigusi savu darbību. Uzņēmuma mājaslapa ir slēgta, bet gides sniegtā informācija katru uzrunāšanas reizi bijusi atšķirīga.

Šie tūristi nolēma doties atpakaļ uz Latviju bez tūrisma firmas palīdzības. Viņiem nāksies nakšņot Polijā, taču, līdz ar “Prieks tūre” darbības pārtraukšanu, par šiem numuriņiem viesnīca samaksu nav saņēmusi.

“Par ceļojumu nākamnedēļ uz Bulgāriju jau biju samaksājis, bet šonedēļ vairs nekādi nevarēju sazināties ar firmu, tāpēc atnācu uzrakstīt iesniegumu, lai atdod naudu un miers,” raidījumam stāstīja cits “Prieks tūre” klients.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Sergejs Ivasjuta raidījumam skaidroja, ka vasaras tropiskie laikapstākļi kaitējuši biznesam. Līdz pēdējam mirklim cerēts, ka lietainajā rudenī tomēr pieaugs klientu skaits, bet, saprotot, ka situāciju nekas vairs neglābs, nolemts uzņēmuma darbību pārtraukt. Maksātnespēju uzņēmums gan nav pieteicis.

Kā norādīja Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), uzņēmums viņu redzeslokā nonācis jau iepriekš, tiesa gan, par krietni sīkākām sūdzībām. Šajā gadījumā, ja uzņēmums nereģistrēs maksātnespēju, naudu tas būs spiests atmaksāt līdz pēdējam klientiem vai kontā atlikušajam eiro. Tāpat nav skaidrs, vai “Prieks tūre” pēc šī atgadījuma varēs turpināt strādāt.

Tāpat no šā gada 1.jūlija ir spēkā jauns tiesiskais regulējums, kas paredz komplekso tūrisma pakalpojumu sniegšanas licences saņemšanu. “Prieks tūre” to vēl nav paspējis iegūt.

“Šis gadījums viennozīmīgi tiktu vērtēts, izsniedzot vai neizsniedzot licenci. Šajā situācijā varētu tikt konstatēta negodīga komercprakse. Proti, ja uzņēmums noteikti zināja, ka pārtrauks darbību, bet tomēr joprojām piedāvāja pēdējā dienā ceļojumus un pieņēma no ceļotājiem priekšapmaksas. Tas uzreiz ir tas, kas mums ļoti, ļoti nepatīk,” pauda PTAC pārstāve Ieva Baldiņa-Brūklīte.

PTAC aicina uzņēmuma klientus nekautrēties un uzņēmumam rakstīt iesniegumu, pieprasot atmaksāt iztērēto naudu. Tūroperatoram tā jāizmaksā 30 dienu laikā no iesnieguma saņemšanas.

Saistītie raksti

Kā liecina “firmas.lv” pieejamā informācija, “Prieks tūre” reģistrēts 2004.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5642 eiro. 2016.gadā uzņēmums strādāja ar 413 272 eiro apgrozījumu un 102 726 eiro peļņu, bet 2017.gadā – ar 346 758 eiro apgrozījumu un 52 277 eiro peļņu. Ivasjuta ir vienīgais uzņēmuma īpašnieks.

Uz šī gada 7.augustu “Prieks tūre” ir Valsts ieņēmumu dienesta administratīvais nodokļu parāds 6400 eiro apmērā.

LA.lv