Ekonomika
Bizness

Tūrisma firmas “Prieks tūre” klienti saņems kompensācijas0

Foto: Rasulov/SHUTTERSTOCK

Valdība šodien pieņēma lēmumu piešķirt Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC) 161 314 eiro, lai pilnībā varētu segt visus maksājumus, ko ceļotāji veikuši par SIA “Prieks tūre” nenodrošinātajiem ceļojumiem likviditātes problēmu dēļ, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM)

PTAC 2018.gada 3.oktobrī konstatēja, ka “Prieks tūre” ir likviditātes problēmas un tā nespēj nodrošināt pakalpojumus ceļotājiem. Kopā PTAC saņēma iesniegumus no 268 patērētājiem par naudas atmaksu nenotikuša ceļojuma dēļ.

Lai pilnībā varētu segt visus patērētāju zaudējumus attiecībā uz nenotikušiem ceļojumiem, kā to paredz Eiropas Savienības (ES) un Latvijas tiesību akti, EM lūdza valdībai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt PTAC 161 314 eiro.

PTAC veiks naudas summas atmaksu ceļotājiem viena mēneša laikā no finansējuma saņemšanas brīža. Patērētājiem papildu darbības nav jāveic.

EM skaidroja, ka pārņemot ES Direktīvu par Kompleksiem pakalpojumiem, 2018.gadā stājās spēkā grozījumi Tūrisma likumā un Ministru kabineta noteikumos, kas no pērnā gada 1.jūlija nosaka valsts rīcību, lai pilnībā segtu visus ceļotāja neatgūtos maksājumus, ja netiek sniegti tūrisma pakalpojumi operatora likviditātes problēmu dēļ.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ja operatora paša līdzekļi nav pietiekami, lai pilnībā segtu visus ceļotāja zaudējumus operatora likviditātes problēmu dēļ, atlikušo daļu var segt no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Ministrijā informēja, ka Valsts policijā ir ierosināts kriminālprocess par “Prieks Tūre” amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām, saistībā ar kuru valsts veiks nepieciešamos pasākumus, lai atgūtu no valsts budžeta izlietotos līdzekļus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 2018.gada oktobrī “Prieks tūre” tika konstatētas likviditātes problēmas un kompānija nespēja pilnībā vai daļēji pildīt savas saistības un sniegt kompleksos tūrisma pakalpojumus, tāpēc PTAC aicināja iedzīvotājus iesniegt iesniegumu par visu to maksājumu atmaksāšanu, ko ceļotājs veicis, vai, kas veikti ceļotāja vārdā.

Tāpat vēstīts, ka 2018.gada augustā “Prieks tūre” paziņoja par darbības pārtraukšanu, neraugoties uz to, ka daļa uzņēmuma klientu joprojām atradās ārvalstīs.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Sergejs Ivasjuta skaidroja, ka vasaras tropiskie laika apstākļi kaitējuši biznesam – līdz pēdējam mirklim cerēts, ka lietainajā rudenī tomēr pieaugs klientu skaits, bet, saprotot, ka situāciju nekas vairs neglābs, nolemts uzņēmuma darbību pārtraukt.

“Prieks tūre” 2017.gadā strādāja ar 346 758 eiro apgrozījumu, kas ir par 16,2% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 49,1% un bija 52 277 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kompānija “Prieks tūre” likvidēta 2019.gada 2.maijā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Valsts iestādes kolektīva saliedēšanas pasākumiem drīkstēs tērēt piecus eiro vienam darbiniekam
3 stundas
LP
LDz preses dienests
Ekonomika
Pieaudzis pa VAS “Latvijas dzelzceļš” pārvadāto iekšzemes kravu apjoms
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Vai divu reģionu Latvija var vairāk? Kā labāk atbalstīt uzņēmējus un apgūt ES fondus
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Mediķu arodbiedrība nolemj rīkot plašas protesta akcijas
18 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Tiesai nodod seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lietu: atklājas sīkākas ziņas
13 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Rāviņš cer, ka arī Jelgavai saglabās atsevišķas pilsētas statusu
31 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Atklāj pirmos jaunā dzīvesstila tirdzniecības centra “Sāga” nomniekus
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No rietumiem sāk tuvoties ciklons
5 stundas