×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. maijs, 2012
Drukāt

Tūrisma nozares pārstāvji Baltkrievijā saskata potenciālu sadarbības attīstībai

belarus

Baltkrievija tūristiem piedāvā kvalitatīvas ārstnieciskā tūrisma iespējas, daudzveidīgas ekskursijas un viesmīlīgu uzņemšanu, atgriežoties no tūrisma vizītes Baltkrievijā, secinājuši  aptaujātie tūrisma uzņēmumu pārstāvji.

Tūroperatora “Kandagar Group” pārstāve Inga Eide pastāstīja, ka līdz šim Latvijas tūristu interese par Baltkrieviju kā ceļojuma galamērķi esot bijusi visai zema. Viens no iemesliem esot vīzu izsniegšanas cena un ilgums, kas atturot tūristus domāt par šo valsti kā ceļojuma virzienu.

“Kandagar Group” Baltkrieviju kā tūrisma galamērķi piedāvā jau piekto gadu, un turpināšot to darīt arī turpmāk, jo pēc vizītes laikā gūtās informācijas un pieredzes esot radusies pārliecība, ka, informējot tūristus par atpūtas iespējām un viesmīlīgo uzņemšanu Baltkrievijā, to iespējams attīstīt kā Latvijas tūrismam interesējošu virzienu.

“Vizītes laikā pārliecinājāmies, ka Baltkrievija piedāvā kvalitatīvus ārstnieciskā tūrisma pakalpojumus sanatorijās, kas varētu būt īpaši pieejama un interesējoša, piemēram, Daugavpilī dzīvojošajiem Latvijas tūristiem. Tāpat Baltkrievijas tūrisma organizācijas piedāvā oriģinālus ekskursiju pakalpojumus par salīdzinoši pieņemamām cenām,” norādīja Eide.

Vizītē piedalījās arī tūrisma aģentūras “Relaks Tūre” pārstāvis Hardijs Madzulis, kurš pastāstīja, ka viesošanās laikā esot bijis pārsteigts ar Baltkrievijas pilsētu un ciemu sakoptību un cilvēku viesmīlību, kas noliedza iepriekš dzirdētos stereotipus.

“Visur bija jūtama pašvaldības un tūrisma industrijas sadarbība. Piemēram, baznīcās nevis mēs gājām uz koncertu, bet mums tika sarīkots baznīcās koru priekšnesums – Glubokas pilsētā, bet ērģeļmūzikas koncerts Polockas pilsētas Sofijas katedrālē. Baltkrievi mīl savu dzimteni un ar labu vārdu atceras kaimiņus latviešus,” paskaidroja Madzulis.

Tūrisma industrijas pārstāvjiem sadarbībā ar pašvaldībām, kultūras inspektoriem būtu jāņem piemērs, kā tūristu uzņemšanu pārvērst par svētkiem, jo folkloras kopu un koru uzstāšanās varot papildināt ceļojumu ar emocionālo fonu, norādīja Madzulis.

Kā ziņots, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas un Rīgas tūrisma attīstības biroja “Live Rīga” delegācija devās uz Baltkrieviju, lai vizītes laikā no 15.maija līdz 18.maijam iepazītos ar tūrisma piedāvājumu, iespējām un plašāk attīstītu sadarbību tūrisma jomā ar Baltkrieviju.

Uz Baltkrieviju devās 13 tūrisma uzņēmumu pārstāvji no Latvijas – “Rīgas Tūrisma aģentūra”, “Transfer Europa”, “Relaks Tūre”, “Meeting Tour Travel &SPA Consultants”, “Averoja”, “Kandagar Tour”, “Baltijas ceļojumu grupa”, “Juniors 99”, “AL Svets”, Daugavpils Tūrisma informācijas centrs, viesnīca “Latgola”, kuri ir ieinteresēti plašāk attīstīt sadarbību ar Baltkrievijas tūrisma nozares uzņēmējiem, piesaistot gan Baltkrievijas tūristus Latvijai, gan organizējot Latvijas un Rietumeiropas valstu ceļotāju braucienus uz Baltkrieviju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+