×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
20. jūlijs, 2018
Drukāt

Tūriste no Lietuvas pieprasa Liepājas autobuša šofera atvainošanos (37)

Foto - LETA/Evija TrifanovaFoto - LETA/Evija Trifanova

Ilustratīvs foto.

Lietuvas iedzīvotāja Jekaterina Merkuļjeva, ar ģimeni atpūšoties Liepājā, piedzīvojusi nepatīkamu situāciju. Tūriste, atgriežoties no Karostas uz pilsētas centru, jautājusi 7. maršruta autobusa šoferim, cikos autobuss aties. Šoferis atbildējis latviski, bet pēc tam sācis kliegt, šodien vēstī Kurzemes portāls “liepajniekiem.lv”.

“Beigu beigās nosauca mūs par krievu okupantiem, to es, latviešu valodu nepārvaldot, sapratu ļoti labi,” sūdzībā, kuru ir saņēmis arī laikraksts “Kurzemes Vārds”, raksta J. Merkuļjeva. “Es pret šāda veida agresijas izpausmēm izturos mierīgi, tādēļ ka šāda uzvedība liecina tikai par runātāja kompleksiem. Bet bērni bija nepatīkami pārsteigti,” raksta sieviete, kura prasa, lai šoferis atvainojas, jo “tāda izturēšanās pret pasažieriem, neatkarīgi no tā, vai viņi ir vietējie vai atbraucēji, ir nepieļaujama”.

Pilsētas viešņa jūtas ļoti aizskarta, sūdzību nosūtījusi gan vairākiem medijiem, gan arī Liepājas sabiedriskā transporta aģentūrai. Aģentūras direktors Uldis Zupa stāsta, ka ir jau sievietei nosūtījis atvainošanās vēstuli ar atbildi, ka “nav pieņemama jebkāda veida rupja attieksme pret pasažieriem”. Viņš arī ir pieprasījis atbildi no pārvadātāja – no “Liepājas Autobusu parka”, bet nav to vēl saņēmis. Laikrakstam “Kurzemes Vārds ” savukārt “Liepājas Autobusu parka” valdes loceklis Māris Ārbergs solījis, ka lietu noskaidros pirmdien, kad atgriezīsies darbā.

Aģentūras direktors Uldis Zupa laikrakstam “Kurzemes Vārds” vēl sacījis: “Tas, ka viens cilvēks uzdod jautājumu, lūdz palīdzību, un otrs cilvēks mēģina palīdzēt – tā ir elementāra, cilvēciska attieksme, tāpat kā ikdienā man kāds pienāk uz ielas klāt un kaut ko pajautā. Te nav runa par kaut kādiem vēsturiski mantotiem aizvainojumiem. Tu nekad nevari zināt, kas ir šis svešais cilvēks. Šajā gadījumā – tūrists.”

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Lietuvas tūriste?!?!? Pamēģinātu tā utainā Lietuvā parunāt krieviski – ne to vien dabūtu dzirdēt!

  • Cilvēkiem ir jāmāk komunicēt, un apkalpojošā sfērā darbinieks nedrīkst kļūt rupjš, iedomājos, ka šis Liepājas tēviņš izturas pret savu sievu, viņam ir jāiet ārstēties

 2. Liepājas Autobusu parks ir baigā bedre, algas zemākas nekā pārējiem autobusu pārvadātājiem. Tomēr tas neattaisno šoferi, un rupjš viņš nedrīkstēja būt. Bez tam amata aprakstā droši vien viņam bija ierakstīts, ka jāmāk arī krieviski, un galvenais ir labvēlīga attieksme pret cilvēkiem. Man arī ir nācies būt gan Lietuvā, gan Igaunijā un tīri labi varēju izlīdzēties ar krievu valodu, un tur neviens par okupantiem neapsaukā. Tiesa Igaunijā jaunā paaudze labāk runā angliski, bet klaji naidīgu attieksmi neizrāda. Arī Latvijā latviešu jaunieši pēdējā laikā slikti zina krievu valodu, kas lielā mērā ir tupo NA biedru nopelns.

  • šoferim krievu valoda nav jāzina Atbildēt

   Šoferim krievu valoda nav jāzina, un viņš to nezina. Ko tur kāda tūriste iedomājas (jo redzi “saprotot latviski”) nav no svara.

 3. Šoferim vajadzētu parādīt dzelteno kartīti, jo apkalpojošā sfērā pāris valodas bez latviešu vēl vajadzētu zināt. Pat ja viņš tās labi nepārvalda pāris vārdus krievu (angļu) valodā pateikt varēja. Tas liecina, ka viņa kultūras un intelektuālais līmenis ir tuvu nullei

 4. tūriste jautājusi Atbildēt

  Šoferis atbildējis. Nezina latviešu valodu? Jā, nu neko darīt. Jābrauc mājās. Poliglotisms šofera darba aprakstā neietilpst.

 5. Tāpat kā tas bijis, kad no “Integrācijas plāna” izsvītroja vārdu – “latviskais”, šis sāk izskatīties pēc tā, ka par norādi okupantam, kas viņš ir, sāks cilvēkus tiesāt! Rakstā nebija norādīts, kādā valodā šī “tūriste” no Lietuvas uzdeva savu jautājumu, bet japieņem, ka ne jau lietuviski, jo citādi šoferis nebūtu tādu atbildi sniedzis. Jautājum ir, kad “bāliņi” beidzot pamodīsies, beigs sapņoy par integrācijām un sāks apzināties, ka lietas jāsauc īstos vārdos vienmēr un visur… Ja arī “tūriste” – Jekaterina Merkuļjeva šajā gadījumā ir Lietuvas okupante, tas nemazina šofera pilnīgi taisnīgo apzīmējumu. Kāda nozīme, vai Jekaterina Merkuļjeva ir Lietuvas, Igaunijas vai Latvijas okupante… Viņa ir okupante šā vai tā! Vai nav laiks saprast, cik šādu “tūristu” ir mums apkārt…

 6. Šoferis malacis. Viens no retajiem latviešiem, kas neuzskata sevi par piederīgu krievvalodīgajiem. Lielākā masa no latviešiem ir tādi paši krievvalodīgie kā šeit mītošie ukraiņi, baltkrievi, poļi, utt., ko apvieno runāšana un arī domāšana krievu mēlē.
  Tūriste savā mītnes zemē nevar izpausties ar “maķ pere maķ”, tad nu brauc uz otru krieviskāko valsti pasaulē – latviju. Un šeit abloms!!! Un histērija!!!

 7. “Pribaltika” ir pārblīvēta ar šādiem “tūristiem”, kuri vazājas apkārt, provocēdami naidu.
  Savā rašē ne par ko negrib atgriezties, jo tur viņiem simts reižu diennaktī dauzītu snuķus.

 8. Tā gan ir interesanta tūriste, kas “pret šāda veida agresijas izpausmēm izturas mierīgi”, bet ir paguvusi uzstročīt sūdzības visiem, kam vien varēja iedomāt.

 9. Atrada vietu, kur izlikties par LV patriotu Atbildēt

  Liepājas šoferis nu gan atrada vietu, kur …izlikties par tīrasiņu latviešu ērzeli!
  Lietuvas cilvēki pirms tam lietuviski kaut ko runāja un tad pārgāja uz krievu valodu, kādā runā pastalnieki, ķemmējot Lietuvas veikalus. Kāpēc pastalnieks nevāvuļo lietuviešu valodu, ja tik bieži brauc uz Lietuvu?
  Bet lumpenis LV gaida, ka Lietuvas cilvēki Liepājā sāks pēkšņi runāt latviski!

 10. tieši tāda pati situācija benzīntankā pie Rietumu centra, jaunkundze nezina ne angļu, ne krievu valodu. Paziņas no Lietuvas nosolījās degvielu tur vairs nepirkt

  • Tēvijas degvielas tirgus briesmās!

   • Kādas šausmas!Paziņas no Lietuvas vairs nepirks ne degvielu,ne ko citu,jo ir atradusies viena,kas nerunā krieviski.Neaizmirstiet tikai,ka lietuvieši nekaunīgos okupantus necieš vēl vairāk,kā latvieši.Tur,atšķirībā no Latvijas krievu valodu tikpat kā nedzird.

 11. Un tas Zupa arī atbilst savam uzvārdam Zupa – histēriska šoviniste skandalējas, ka ar viņu nerunā krieviski, nekas vēl nav noskaidrots, bet jau atvainojas un bučo rokas.

 12. Krievenei jāsaprot, ka te vairs nav psrs un ka, atskaitot tādās vietās kā Bolderājā un Pļavniekos, tu vairs nevari sagaidīt ka ar krievu valodu vien tiksi cauri. Ja šī neprot ne latviski, ne angliski, ne vāciski — lai brauc “atpūsties” kādā Krievijas sādžā.

  • varētu padomāt, ka tas soferis prot angļu vai vacu valodu, vai ne? Visai pasaulei ir jāprot latviski? Latvieši paši Lietuvā krieviski vervelē

  • Mana pārliecība, Atbildēt

   Ka zināt vairākas valodas nav kauns,bet,apkalpojošā sfērā strādājošajiem īpaši,priekšrocība un nepieciešamība. Kad uznāk pseidopatriotisms,vienmēr padomājiet-kā jūs spëtu sazināties svešā valstī….

 13. Kas vienreiz likvidēs to mēslu bedri? Atbildēt

  Tā ir …MĒSLU BEDRE ne busu parks …Sirmais Mākoņu LŪZER, izlien vnr no savas sū-būdas!
  Vajadzētu VISUS padzīt (labi, ja 20% tur ir daudz maz normāli!)
  un tad no JAUNA nokomplektēt šoferus ar LABĀM algām …
  Liecina šofera DAUŅA attieksme pret MAZO Ivanu, kurš tikai šoferDAUŅA dēļ SVEŠĀ vietā nonācis nomaldījās unnu jau ir zem zemes…
  Vismaz 30 sūdzības jau ir bijušas par DAUŅU darbu …

 14. Kliedzošus latviešu šoferus savā autobusa pasažiera mūžā vēl neesmu sastapis. Bet krievu personāžus, kas histēriski pieprasa ar viņiem runāt krieviski gan. Tā kā šai “lietuvietes” kļauzai ticība ir nulle.

  • Šoferim vajadzēja palūgt pasažieriem, lai paskaidro tai klaigātājai, ka šī traucē vadīt autobusu un var iebraukt stabā !
   Ir pārvadāšanas noteikumos punkts, kur rakstīts, ka šoferi brauciena laikā nedrīkst traucēt.

 15. Esmu pilnībā šīs sievietes pusē,jo šoferim tika pajautāts par autobusa atiešanas laiku un nekādi neaizskarot viņu.Mums Latvijā cilvēki tiešām kļuvuši ļoti asi,nežēlīgi, nepieklājīgi, pat rupji,to var redzēt it visur.Klibo gan savstarpēja kultūra,gan mūsu uzvedība saskarsmē ar citiem .Atliek aizbraukt uz citu valsti ,tad saproti ,cik stipri mēs esam grimuši uz slikto pusi…..Kur ir palikusi cilvēciskā puse???????
  Sāksim ar to ,ka katrs no mums pirmkārt var mainīt savu attieksmi -rupjības vietā atbildēt pieklājīgi, lai kādas tautības vai krāsas cilvēks jūs arī uzrunātu!!!!!

 16. Tie krievvalodīgie vēl tagad uzskata, ka ir pasaules nabas. Pretīgi paliek.

 17. Rupjiem nu nekādi nevajaszētru būt, bet tūristei ieteiktu vadāt līdzi tulku. Nezinu, kā jautājumu viņa uzdotu Igaunijā? Tur lieto igauņu un angļu valodu .

 18. Krievvalodīgajām kundzēm joprojām liekas,ka pieder pasaule. Kiprā uzvedas kā fui madāmas ar visu savu nekulturālo pēcnācēju varzu.

 19. nu kāds brīnums par liepājas autobusu šoferiem ,tur tagad tikai rupekļi strādā,arī braucot ar 904 maršrutu šoferis neapstājas pieturās,piem šodien šoferis neiebrauca pieturā bet izlaida civēkus ceļa vidū un neko neviens viniem nevar padarīt

 20. cik raksturīgi latviešiem! Būt rupjiem pret katru, kas kaut ko jautā, apriet un īpaši jau komentāros. Un pat necensties kādam, kurš vēršas ar lūgumu, palīdzēt!
  Arī es Lietuvā esmu jautājusi kaut ko krievu valodā, bet neviens man nekur nav nelaipni
  atbildējis un gadījumā, ja nesaprot, tad palīdz kādu pieaicinot, kurš saprot manu jautājumu.
  Pretīgi par tautiešu rīcību.

  • Jūs izsūtījāt sūdzības? Vai tomēr Jums pietika veselā saprāta novērtēt situāciju, ka esat lūdzēja, nevis uzskatīt, ka visiem apkārtējiem ir pienākums Jums palīdzēt? Nav runa par nevēlēšanos palīdzēt, ir runa par mūsu akūto pašlepnuma deficītu!

 21. latviešiem! Viena histēriska , taču ne lietuviete, sūta kļauzas pa malu malām un mūsējie, saliekušies deviņos līkumos bučo tupeles! Mācieties no VID!!! Tas atsūta tādu vēstuli atvainošanās vietā, ka esi nelaimīgs, ka piedzimis. Vai tiešām bezgalīgi turpināsies šīs laimesmeklētāju, kur labi, tur Tēvija, nekaunības mākslīga kultivēšana?!

 22. kam tūriste no Lietuvas sūdzas Vācijā vai Turcijā, ja tur neatbild krieviski uz viņas jautājumu? Nejautāja taču lietuviski. Mēs esam naski sodīt šavus cilvēkus, lai vienai niecīgai daļai Zemes iedzīvotāju saglabātu ilūziju par izredzētā statusu- viņam ir tiesības, citiem pienākumi. Viņa valoda visiem jāsaprot, visiem jābūt laipniem un jāatbild. Ja gribi uzzināt- ej uz informācijas stendu, palasi autobusu sarakstu. Netraucē cilvēku darbā!

  • Pilnīgi piekrītu “interesanti”. Īpaši jau, ja runa ir par atiešanas laiku. Aizej un apskaties> bet te īsti krievu stilā – neatbild šajā svešvalodā.
   Šī tūriste ir kā visu Krievijas tūristu arhetips. Ir arī citas svešvalodas. Igaunijā krieviski nerunā. Atbild angliski. Nevienam nekas nav noticis. Šādas situācijas jau nav tikai lingvistisks jautājums, bet arī pašcieņas jautājums.

Draugiem Facebook Twitter Google+