Ekonomika
Bizness

Tūristi sarosījušies. “Novatours” paredz apgrozījuma un klientu skaita pieaugumu 16


Palmu ieskautā  Angļu promenāde. Savulaik vien 2 m platais celiņš šodien izstiepies 6 km garumā līdz pat Nicas lidostai.
Palmu ieskautā Angļu promenāde. Savulaik vien 2 m platais celiņš šodien izstiepies 6 km garumā līdz pat Nicas lidostai.
Foto – Shutterstock

Spriežot pēc ziemas ceļojumu iepriekšpārdošanas gaitas, iespējams prognozēt, ka šā gada otrajā pusē pieaugs tūroperatora SIA “Novatours” apgrozījums un klientu skaits, pastāstīja kompānijas direktors Leonīds Močeņovs.

Viņš sacīja, ka 2017.gada sākums “Novatours” vērtējams pozitīvi, jo, salīdzinājumā ar 2016.gadu, ir redzama pieprasījuma izaugsme. “Uzskatām, ka nozīmīga artava tajā ir bijusi mūsu izvēlētajiem ceļojumu galamērķiem. Pieprasījums ir gan mūsu jaunumiem, gan arī jau klasiski iemīļotajai Turcijai un Ēģiptei,” sacīja “Novatours” vadītājs.

Močeņovs skaidroja, ka patlaban visai tūrisma nozarei ir aktuāla ģeopolitiskā situācija pasaulē, kas saistīta ar ceļotāju drošību, līdz ar to labākie pasaules drošības dienesti iesaistījušies jaunu risinājumu ieviešanā. Tomēr viņš uzsvēra, ka arī “Novatours” ir jāsaglabā vērība un jāpievērš pastiprināta uzmanība ceļojumu organizēšanā.

Šogad “Novatours” ir paplašinājis piedāvāto ceļojumu galamērķu klāstu un klientu atzinību ir guvuši gan jaunie, gan klasiskie galamērķi. “Vasaras ceļojumu klāstā pievienojām Melnkalni, Horvātiju – Dubrovniku, Maljorku un Madeiru, bet ziemas ceļojumiem – Vjetnamu un Indiju, kā arī iecienīto un ilgi gaidīto Šarm El Šeihu,” norādīja Močeņovs.

Pēc viņa teiktā, pārdošanas rezultāti liecina, ka ceļotājiem ir izteikta interese par piedāvājumā atjaunoto Ēģiptes kūrortpilsētu Šarm El Šeihu, Kanāriju salas kūrortiem Tenerifi, Lanzaroti, Fuerteventuru, kā arī eksotiskiem galamērķiem – Indiju, Vjetnamu, Šri Lanku un Taizemi.

“Novatours” vadītājs sacīja, ka Latvijā patlaban tūroperatoru vidū pastāv labvēlīgi konkurences apstākļi, kas pozitīvi ietekmē visu nozari. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka “Novatours” izaugsmi labvēlīgi ietekmējusi uzņēmuma nepārtrauktā attīstība un jaunu galamērķu piedāvāšana.

Kā ziņots, tūroperatora SIA “Novatours” apgrozījums pērn bija 20,778 miljoni eiro, kas ir par 5% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt tā peļņa pieauga 12,2 reizes, sasniedzot 446 986 eiro.

“Novatours” dibināta 2000.gadā. Tās galvenās biznesa aktivitātes ir komplekso tūrisma braucienu organizēšana un čartera lidojumu pakalpojumu pārdošana. “Novatours” pamatkapitāls ir 176 435 eiro, un tā vienīgais īpašnieks ir Lietuvas uzņēmums “Novaturas Akcine Bendrove”.

LA.lv