×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Tūristi visbiežāk saslimst Vācijā, bet apzagti – Spānijā

versu_skrejiens_spanija

Tūristi visbiežāk akūti saslimst Vācijā, zagļi ceļotājus nereti apzog Spānijā, bet bagāža visbiežāk tiek nozaudēta vai sabojāta ASV lidostās, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Balta” apkopotā informācija par ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem.

Trīs valstis, kurās tūristi visbiežāk vērsušies pie ārsta ar akūtām saslimšanām, ir Vācija, Turcija un Ēģipte. Savukārt vidējās izmaksas akūtas saslimšanas gadījumā, ņemot vērā laika periodu no 2011.gada janvāra līdz šī gada maija otrai pusei, ir salīdzinoši ievērojamas – 3520 lati, informēja “Balta”.

“Atlīdzību izmaksas apliecina, ka ceļotāji vēl joprojām nereti dodas uz ārzemēm ar laikus neārstētām saslimšanām, kas var saasināties tieši ceļojuma laikā, kad cilvēks piedzīvo nestandarta apstākļus, bauda neierastu pārtiku un citādi izbauda atpūtu. Īpaši tas attiecināms uz eksotiskām zemēm, piemēram, Ēģipti,” sacīja apdrošināšanas sabiedrības “Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Tomēr vislielākās atlīdzības par šādām veselības problēmām izmaksā ceļotājiem uz ASV, piemēram, atlīdzība par plaušu karsoņa ārstēšanu trīs dienas stacionārā ASV izmaksā apmēram 20 000 latu, apstiprinot izplatīto uzskatu par augstajām medicīnas izmaksām šajā valstī. “Tāpēc pirms ceļojuma arvien ieteicams pārliecināties par vispārējo veselības stāvokli, īpaši dodoties uz tālām zemēm,” norāda Savickis.

Trīs valstis, kurās visbiežāk ceļotājiem tiek nozagta pase, nauda vai tiek pazaudēti dokumenti, ir Spānija, Itālija un Kolumbija. Atlīdzībās vislielākā summa izmaksāta ceļotājiem, kas devušies uz Spāniju, – kopumā šīs valsts apceļotājiem atlīdzību apjoms ir gandrīz trīs reizes lielāks nekā tiem tūristiem, kuri devušies uz Itāliju.

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības “Balta” datiem valstis, kur ceļotāji konstatējuši problēmas ar bagāžu, visbiežāk ir ASV, Turcija un Vācija.

Savukārt traumas ceļotāji visbiežāk guvuši Austrijā, Itālijā un Vācijā. Liela daļa negadījumu, kas notikuši Austrijā un Itālijā, ir saistīti ar slēpošanu: šīs traumas arī atlīdzību ziņā ir visapjomīgākās. Kopumā par gūtajām traumām Austrijā tūristiem izmaksāti aptuveni 48 100 latu.

Ceļojumu negadījumu skaita ziņā visvairāk izcēlies 2011.gada jūlijs, kad “Balta” mēneša laikā saņēmusi 57 ceļojumu apdrošināšanas pieteikumus. Šajā laikā tūristi bieži saindējušies ar pārtiku un ieguvuši vīrusu infekcijas.

Kopumā no 2011.gada janvāra līdz 2012.gada maija otrai pusei atlīdzībās ceļotājiem izmaksāti teju 238 000 latu.

Kā ziņots, “Balta” 2011.gadā bruto prēmijas parakstīja par 30,1 miljonu latu, kas ir par 3,9% mazāk nekā 2010.gadā. “Balta” pērn atlīdzībās izmaksājusi 17,47 miljonus latu.

“Balta” pērn strādāja ar 1,94 miljonu latu zaudējumiem pretstatā 1,32 miljonu latu peļņai 2010.gadā.

“Balta iekļauta “RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā piedāvā apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 23 000 darbinieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+