Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
26. novembris, 2014
Drukāt

Tūristiem Rīgā vislabāk patīk Vecrīga, Brīvības piemineklis un opernams

Foto - LETAFoto - LETA

Par Rīgas interesantāko piesaistes objektu 29% ārvalstu ceļotāju viennozīmīgi norāda Vecrīgu, tai seko Brīvības piemineklis ar 6,3% un Nacionālā opera – 4,3%, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) pētījums.

Kā nākamie populārākie apskates objekti tika norādīti Pēterbaznīca (3,9%) un Rīgas Doma katedrāle (3,7%). Starp interesantākajiem un saistošākajiem objektiem iekļauti tādi apskates objekti un vietas kā jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka, Rīgas Centrāltirgus, parki, Rīgas zooloģiskais dārzs, Alberta iela, baznīcas, Kalnciema kvartāls un citi apskates objekti.

“Pētījuma dati parāda, ka vairumam Rīgas viesu uzturēšanās laikā Rīgā pieredzētais ir atbildis ekspektācijām (53,5%), gandrīz puse (45,2%) respondentu pieredzēto Rīgā ir atzinuši par labāku nekā gaidīto. Pozītivi, ka tikai 1,4% jeb 25 respondenti Rīgas apmeklējumā ir vīlušies,” skaidro RTAB valdes locekle Vita Jermoloviča.

Vispozitīvākā Rīgas apmeklējuma pieredze (“labāk nekā gaidīts”) ir Nīderlandes (63%), Somijas (54%) un Beļģijas (50%) ceļotājiem, pilsētas viesu ar negatīvo pieredzi nav Igaunijas un Beļģijas respondentu vidū.

Pētījumā, lūdzot ar trim vārdiem raksturot Rīgu kā tūrisma vietu, ceļotājiem bija iespēja norādīt emocionālo ceļojuma uztveres aspektu. Absolūti dominējošais vārds bija “skaista”, ko pirmajā asociācijā vien norādīja 237 ceļotāji. Tam sekoja tādas asociācijas kā “jauka”, “kultūra” un “vēsture”. Nozīmīgai daļai Rīga kā tūrisma vieta asociējas ar tās sirdi – Vecrīgu.

Atšķirībā no citām valstīm, norvēģiem nedominēja vārds “skaista”, tam līdzvērtīga asociācija bija “lēta” – ar to saprotot Rīgas augsto kvalitātes un cenas attiecību.

“Tā kā mums ir svarīgi saprast arī to, kas pilsētas viesus nav apmierinājis, secinājām, ka negatīvā pieredze vizītes laikā visvairāk saistīta ar laika apstākļiem, ko norādīja 3%, savukārt 1,7% tūristu grūtības sagādājušas valodu zināšanas, kā arī dārdzība – 1,7%,” piebilst V. Jermoloviča.

Pievienot komentāru

Gribi pilnībā mainīt stilu? Kā spert pirmo soli, iesaka stiliste Una BernatovičaLūdzu, pastāstiet, kas jādara, lai sieviete pilnībā mainītu savu stilu! Kā panākt efektu, lai neviens viņu vairs nepazīst? ILONA KULDĪGĀ
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+