Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
22. oktobris, 2015
Drukāt

Tūrists Norvēģijā atrod vikingu zobenu

Foto: Hordaland fylkeskommune mājas lapaFoto: Hordaland fylkeskommune mājas lapa

Kāds ceļotājs, kājām mērojot Norvēģijā iecienītu vēsturiskā tūrisma maršrutu valsts dienvidaustrumos, īsas makšķerēšanas pauzes laikā atradis ļoti labi saglabājušos vikingu zobenu. Tas ir 77 cm garš un speciālisti novērtējuši, ka atradums nācis no laika ap 750. – 800. gadu, vēsta Norvēģijas mediji.

Zobens, kuram trūkst roktura, atradies netālu no Haukeli ciema, zem dažiem akmeņiem, vietā, kas līdz šim nav bijusi pazīstama ar vēsturiskiem atradumiem. Arheologs Justeins Aksdāls, presē paužot izbrīnu par vikingu ieroča labo stāvokli, norādījis, ka zobens būtu atkal izmantojams – atliekot vien to nospodrināt un pielikt jaunu rokturi.

Atradums nodots restaurācijai Bergenes Universitātes muzejam, savukārt arheologi tagad gaida pavasari, lai rūpīgāk apsekotu atraduma vietu.

“Ja mēs atradīsim vēl kādus priekšmetus vai kapu, tad atradīsim arī šī zobena stāstu. Tāda veida zobeni bija raksturīgi Rietumnorvēģijā, taču tas bija dārgs ierocis un tā īpašniekam tas bija veids, kā demonstrēt savu varu,” paskaidroja arheologs.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+