Sports
Basketbols

Turki pret Latviju gaida fizisku cīņu un cer uz traku atmosfēru tribīnēs 0


Turkey’s Cedi Osman (L) in action against Belgium’s Quentin Serron (R) during the EuroBasket 2017 group D match between Turkey and Belgium in Istanbul, Turkey, 05 September 2017.  EPA/TOLGA BOZOGLU
Turkey’s Cedi Osman (L) in action against Belgium’s Quentin Serron (R) during the EuroBasket 2017 group D match between Turkey and Belgium in Istanbul, Turkey, 05 September 2017. EPA/TOLGA BOZOGLU
Turkey’s Cedi Osman (L) in action against Belgium’s Quentin Serron (R) during the EuroBasket 2017 group D match between Turkey and Belgium in Istanbul, Turkey, 05 September 2017. EPA/TOLGA BOZOGLU

Latvijas basketbola izlase spēlē fizisku basketbolu, līdz ar to ceturtdien gaidāmais D apakšgrupas noslēdzošais mačs būs grūts, uzskata viens no latviešu pretinieces Turcijas līderiem Džedi Osmans.

Abas izlases ceturtdien plkst.20.45 aizvadīs D apakšgrupas pēdējo maču, kurā centīsies iegūt labāku pozīciju grupā un potenciāli vājāko pretinieku astotdaļfinālā.

“Spēle pret Latviju nebūs viegla, cīnīsimies par trešo vietu grupā. Latvija ir ļoti laba komanda, kuras sastāvā ir teicami spēlētāji. Šī vienība spēlē fizisku basketbolu, tāpēc cīņa būs grūta. Tā ir ļoti laba komanda uzbrukumā, tāpēc mums būs smagi jāstrādā aizsardzībā. Vispirms vēlamies uzvarēt Latviju, pēc tam domāsim par nākamajiem mačiem,” sarunā ar Latvijas žurnālistiem stāstīja Osmans.

Turki čempionātā uzvarējuši grupas pastarītes Beļģiju un Lielbritāniju, bet zaudējusi Serbijai un Krievijai.

“Uzskatu, ka spēlējam labu basketbolu. Cietām zaudējumus pret Serbiju un Krieviju, taču šie mači bija sīvi. Diemžēl mums vēl nav pieredzes, jo esam gados jauna komanda ar jaunu treneri. Visu laiku cenšamies demonstrēt labu sniegumu, bet regulāri pēdējās minūtēs zaudējam koncentrēšanos. Mums to vajag uzlabot,” skaidroja Osmans.

Mačs notiks “Ulker Sports” hallē, kurā savas mājas spēles aizvada šīs sezonas ULEB Eirolīgas čempione Stambulas “Fenerbahce”.

“Patiesībā, spēlēt savu skatītāju priekšā nav liels spiediens. Man pašam šī ir pirmā reize, kad izlases kreklā spēlēju savu līdzjutēju priekšā. Jūtos diezgan komfortabli. Atmosfēra ir diezgan traka, un ceru, ka pret Latviju būs tāpat,” teica Osmans.

Astotdaļfinālā D apakšgrupas izlases tiksies ar spēcīgākajām vienībām no C apakšgrupas, kurā pārliecinoši uzvarēja Spānija.

“Šobrīd mūsu galvenais mērķis ir uzvarēt Latviju. Uzskatu, ka potenciālā astotdaļfināla pretiniece Spānija ir spēcīgākā komanda šajā turnīrā. Neesam no viņiem nobijušies, taču, ja iespējams, vēlamies labāk spēlēt pret Horvātiju, tāpēc mūsu mērķis ir uzvarēt Latviju un finišēt trešajiem grupā,” atklāja Osmans.

Pirms pēdējās spēļu kārtas D apakšgrupā Serbijai, Latvijai un Krievijai ir trīs uzvaras un viens zaudējums, Turcijai divas uzvaras un divi zaudējumi, Beļģijai viena uzvara un trīs zaudējumi, savukārt Lielbritānija tikai zaudējusi.

LA.lv