×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

“Turkmenistan Airlines” sāk lidojumus no Rīgas uz Ašhabadu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskajā lidostā “Rīga” piektdien, 13.februārī, sagaidīts pirmais “Turkmenistan Airlines” reiss no Ašhabadas, informē lidostas pārstāve Sarmīte Rinmane.

Aviosabiedrība “Turkmenistan Airlines” lidojumus maršrutā Ašhabada-Rīga-Ašhabada nodrošinās reizi nedēļā – piektdienās – ar gaisa kuģi “Boeing 737-700”. Plānotais ielidošanas laiks Rīgā pēc vietējā laika ir plkst.5:55, izlidošana no Rīgas – plkst.7:55.

Starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš atzīmē, ka jaunais reiss paver iespēju Rīgas un Ašhabadas lidostām piekļūt jauniem pasažieru pārvadājumu tirgiem, kas ir būtisks priekšnosacījums ceļotāju skaita pieaugumam.

“Šis ir jauns piedāvājums tranzīta pasažieriem, kuri virzienā uz Ašhabadu varēs ietaupīt laiku un līdzekļus, turpinot ceļojumu uz Āzijas valstīm un Ķīnu. Savukārt virzienā uz Rīgu tiek plānots, ka pasažieri varēs izmantot plašo lidojumu tīklu uz Rietumeiropu un Skandināviju,” saka Liepiņš.

Satiksmes ministrijas Valsts sekretāra vietnieks, Latvijas-Turkmenistānas starpvaldību komisijas Transporta darba grupas Latvijas puses vadītājs Uldis Reimanis pauž gandarījumu par līdzšinējo Latvijas un Turkmenistānas Valstu prezidentu un ministru sadarbību, kas arī sekmējusi starpvalstu attiecībās transporta jomā.

“Šis avioreiss veicinās iedzīvotāju ceļošanu, biznesa kontaktus, studentu apmaiņu, tūrismu, kā arī sniegs papildus ieguvumus tranzīta pasažieriem. Un, cerams, jau tuvākajā laikā uz šī iknedēļas reisa bāzes tiks izveidots transkontinentālais maršruts Ašhabada – Rīga – Toronto,” norāda Reimanis.

Lidostā atgādina, ka ziemas sezonā šobrīd no starptautiskās lidostas “Rīga” ir pieejami 66 galamērķi, ko nodrošina 16 aviokompānijas, savukārt šīs vasaras sezonā pasažieriem būs pieejami 87 galamērķi, ko nodrošinās 22 aviokompānijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+