×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

Turku mediji izplata Stambulas slaktiņa rīkotāja pašuzņemtu video

AFPAFP

Turcijas mediji otrdien izplatījuši video, kuru esot uzņēmis vīrietis, kas Jaungada naktī uzbruka vienam no Stambulas naktsklubiem, noslepkavojot 39 cilvēkus.

Domājamais terorists sevi uzņēmis Stambulas Taksima laukumā, taču pagaidām nav skaidrs, vai video filmēts pirms, vai arī pēc slaktiņa naktsklubā “Reina”.

Kā vēstīja aģentūra EFE, uzbrucējs esot 28 gadus vecais Kirgizstānas pilsonis Jahe Mašrapovs.

Tikmēr pats Mašrapovs noliedzis savus saistību ar uzbrukumu. Viņš Turcijā ieradies biznesa darīšanās jau pēc uzbrukuma. Turcijas varasiestādes viņu nopratinājušas un atļāvušas atgriezties Kirgizstānā, kur viņš vēlreiz nopratināts un atbrīvots.

Savukārt laikraksts “Haber Turk” vēsta, ka uzbrucējs esot piederīgs Ķīnas uiguru minoritāte. Avīze piebilst, ka aizdomās turētā ģimenes locekļi jau esot aizturēti.

Laikraksts “Hurriyet” savukārt vēsta, ka uzbrucējs esot Sīrijā cīnījies teroristu grupējuma “Islāma valsts” rindās un uzbrukumā izmantojis pilsoņkarā apgūtās prasmes.

Jau vēstīts, ka “Islāma valsts” pirmdien uzņēmās atbildību par uzbrukumu naktsklubam.

“Hurriyet” ziņa, ka, spriežot pēc visām pazīmēm, uzbrucējs bijis labi apmācīts ieroču izmantošanā.

Naktsklubā “Reina” viņš ar kalašņikova triecienšauteni paspēja izšaut aptuveni 120 lodes pirms aizbēga.

Uzbrucējs ticis īpaši izraudzīts šim uzdevumam, vēsta “Hurriyet”.

Laikraksts piebilst, ka vīrietis Sīrijā mācījies cīnīties pilsētvidē un izmantojis šīs iemaņas uzbrukumā naktsklubam, šaujot atspiežot ieroci pret gurnu, nevis turot kā snaiperis.

Turcijas vicepremjers Numans Kurtulmušs pirmdien paziņoja, ka varasiestādēm izdevies iegūt uzbrucēja pirkstu nospiedumu.

“Hurriyet” tikmēr brīdina, ka pašreiz galvenais uzdevums ir notvert uzbrucēju un neitralizēt šūniņu, kas viņu, acīmredzot, atbalsta.

Laikraksts vēsta, ka “Islāma valsts” plānojusi Vecgada vakarā sarīkot uzbrukumu arī Ankarā, bet to izdevies novērst pēc astoņu aizdomās turamo aizturēšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+