×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

Turpina ideoloģisku uzbrukumu ārstam (21)

Ekrānšāviņš/ROD-PRAVO.ORGEkrānšāviņš/ROD-PRAVO.ORG

Krievijas medijos skandāliste Diāna Skaburska-Zakroja parādīta kā cietusī, kura lūdz aizsardzību Krievijas sabiedrībai.

Diāna Skaburska-Zakroja, kura pirms mēneša sataisīja skandālu Krievijas medijos, ka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas neirologs Guntis Rozentāls neesot runājis ar viņas pusaudzi meitu krievu valodā, paziņojusi, ka tiesāsies. Nav gan zināms, vai ar slimnīcu vai ārstu. Nav saprotams arī tas, par ko viņa tiesāsies, jo ārsts un slimnīcas vadība apgalvo, ka dakteris nav atteicies viņas meitu ārstēt.

Interneta portāls “kasjauns.lv” ziņo, ka Skaburska-Zakroja lūgusi morālu un materiālu atbalstu Krievijas organizācijai “Russkoje obšestvennoje dvižeņije” (Krievu sabiedriskā kustība) un saņēmusi pirmo naudas pārvedumu no Krievijas – 380 eiro, lai segtu tiesāšanās izdevumus.

Lai gan stāsta turpinājums ir vairāk ideoloģisks nekā tiesisks, arī dakterim ir atbalstītāji, kuri viņam jau sameklējuši pieredzējušu advokātu. Viņš gan ļoti lūdza pagaidām nepubliskot viņa vārdu, jo cer, ka tiesai nebūs juridiska pamata procesa ierosināšanai.

Bijusī Saeimas deputāte un Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule atklātā vēstulē iesaka Skaburskai-Zakrojai likties mierā, atvainoties izcilajam Latvijas ārstam ar nevainojamu reputāciju par apmelojumiem un cieņas aizskaršanu, palūgt piedošanu savai meitai par to, ka viņai, dzimušai Latvijā, te ir jājūtas kā svešiniecei valsts valodas nezināšanas dēļ. “Viņu ne mazākā mērā nemulsina fakts, ka izmanto savu bērnu Krievijas propagandas un hibrīdkara mērķu sasniegšanai. Viņu nemulsina arī ārsta, kas sniedzis viņas meitai medicīnisku pakalpojumu, atklāta publiska apmelošana. (..) Viņu nemulsina naudas pieņemšana no Krievijas organizācijas, jo viņas mērķis nav aizstāvēt kādas tiesības, bet iegūt paplašinātas tiesības attiecībā uz krievu valodas lietošanu publiskajās attiecībās Latvijā,” raksta Cipule.

Cipule atceras, ka līdzīgs gadījums pirms dažiem gadiem bijis policijā – kāds aizturētais sūdzējies, ka ar viņu policisti neesot runājuši krievu valodā, toreiz tika nolemts, ka visiem policistiem ir jāprot runāt krieviski, un piebilst, ka medicīnas iestādēs nedrīkst uzspiest krievu valodas zināšanu nepieciešamību, jo daudzi jaunie ārsti neprot krievu valodu. “Valsts līmenī jādomā par tulku nodrošināšanu ārvalstu pacientiem, nevis tiem, kas te dzimuši un auguši un nav iemācījušies valsts valodu. Viņiem pašiem būtu jāalgo tulks,” uzskata Cipule.

Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, kurš pēc profesijas ir ārsts, pastāstīja, ka viņa kolēģi novērojuši pretēju tendenci – daudzi gados jaunie krievvalodīgie pacienti tieši cenšoties ar ārstiem komunicēt latviešu valodā, nevis uzspiežot sazināties krieviski. “Dīvaina sieviete, sameklē kaut kādus žurnālistus un bez pamata uztaisa skandālu,” secina Baltiņš.

Bērnu slimnīcā ārstējoties daudz pacientu no krievvalodīgām ģimenēm, un ārsts Rozentāls stāsta, ka lielākā daļa runājot ļoti labā latviešu valodā. Pat ar pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem, kuri aug krieviski runājošās ģimenēs, neesot grūtību sazināties latviski.

Iepriekš Skaburska-Zakroja Krievijas medijos pauda sašutumu, ka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas neirologs Rozentāls neesot runājis krievu valodā ar viņas gandrīz piecpadsmitgadīgo meitu, kura Latvijā kopā ar māti dzīvo jau 14 gadus un skolojas septiņus gadus. Ārsts, būdams neirologs, ir tiesīgs pārliecināties par bērnu un jauniešu psihoemocionālo stāvokli, uzdodot jautājumus arī par sekmēm skolā, saprašanos ģimenē utt.

Dakteris uzskata, ka pacientes mātes sniegtā informācija ir sagrozīta, jo viņš nav atteicies ar skandāla cēlējas meitu runāt krieviski un izdarījis pilnīgi visu, lai uzlabotu meitas veselību. Vienīgais mīnuss esot tas, ka viņš ar meitu runājis bez lieciniekiem, t. i., bez cita ārsta vai vidējā medicīniskā personāla klātbūtnes, kas tagad varētu apliecināt pacientes mātes melus. Citreiz šādos gadījumos būšot gudrāks un pieaicināšot kādu kolēģi.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Šai skandālistei it kā piederot humpalu veikals Stabu ielā.

 2. īsta suņu mamma.

 3. Vai šī krievijas ietekmes aģente vēl nav izraidīta?

 4. 14 gadigu meiteni nedrikst intervet bez pieaugusso klaatbutnes!! Ja Latvija ir tik atpalikusi likumdossana , tad butu verts papetiit Anglijas praksi.

 5. Dakteris varbūt būtu runājis angļu valodā, bet vai slimniece un pati māte saprastu?

 6. Latvija ir daudz sarežģītākā situācijā kā Igaunija un Lietuva, jo Latvijā bija PSRS Baltijas kara apgabala štābs, dzīvoja daudz militāristu ar savām ģimenēm, atjaunojot neatkarību nevajadzēja parakstīt nekādas vienošanās un visiem militāristiem ar ģimenēm vajadzēja atstāt Latviju nevis atļaut šeit palikt. Man kaimiņos dzīvo militārista meita,53 gadi, viņa ar sirdi un dvēseli ir par Krieviju un Putinu, latviski nerunā ne vārda, neies taču pazemot sevi ar aborigēnu valodu.

 7. Ну что, автор продолжает раскручивать маховик взаимной ненависти! Которая это уже по счёту статья, третья или чётвёртая? Я комментировал их все. Моё мнение не изменилось, а только укрепилось. Это обычный бытовой конфликт, а язык просто используют как прикрытие, чтобы скрыть истинные причины конфликта. Ни оскорблённая мамаша, ни уважаемый доктор, истинной причины конфликта не называют. Если бы причина была только в русском языке, мамаша уже давно бы успокоилась, потому, что все уже давно к этому привыкли. Но нет, её аж в суд потянуло. Значит причина гораздо глубже. Что там случилось на самом деле между доктором и девочкой неизвестно, свидетелей нет. Но вот сам накал этой «войны» наводит на нехорошие мысли.

 8. Savstarpēji kašķīgie un naidīgi noskaņotie latvieši paši pieļāvuši situāciju,ka izveidojusies ,,Rīgas tautas republika,,
  , ,,Jūrmalas tautas republika,, , ,,Latgales tautas republika,, un tuvākā nākotnē sagaidāma ,,Latvijas tautas republika,,.
  Ne Igaunijā ne Lietuvā šādu ,,republiku ,, nav un nebūs . Igaunijā un Lietuvā ir pašsaprotami sarunāties dzimtā valodā.

 9. Nodzīvo šeit 15 gadus un sāk uzstādīt prasības…!?!? Kautkur sen dzirdēts stāsts…. . Varbūt mītnes zeme nav tā īstā…?

 10. Protams,popularitāti jau var gūt dažādos veidos!

 11. Par naudu velns danco!

 12. Meli un demagoģija-obščestvennoje dvižeņije?!

 13. “…un saņēmusi pirmo pārvedumu-380 eiro no Krievijas.lai segtu tiesāšanās izdevumus.” Pirmo pārvedumu,bet vai pirmo naudu?

 14. zakroi rot Diāna ! Atbildēt

  Tik daudz es krieviski pateikt varu, un pāris lamu vārdu, bet ne vairāk. Ne visi latvieši ir puskrieviskoti padomieši. Get with it, honey!

 15. ņizkij poklon integrētājiem ! . Atbildēt

  Varam pateikties kalnietēm & co, ka 90.gados neļāva visādām -urskām aizpakoties uz roģinām.
  Te nu ir rezultāts.
  Vēl tikai ziediņi !

  • Taisnība uzvarēs Atbildēt

   Deokupācija un dekolonizācija būs – latviešiem ir tiesības un pienākums patriekt no latviešu zemes krievruņu okupantus un kolonistus!

   • Ну, ну. Умерте свой пыл. Поосторожнее надо быть в своих желаниях. А то вместо прав и обязанностей можно получить больничный лист и инвалидность, и это в лудшем случае.

Draugiem Facebook Twitter Google+