Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
29. oktobris, 2012
Drukāt

Turpina izglītot vēsturē

Latvijas vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonda grāmatu sērijas ”Latvijas vēstures mazā bibliotēka” ietvaros iznākušas jau kopumā 12 grāmatas. Jaunākā no tām ir Latvijas Universitātes Akadēmiskā apgāda sarūpētā Antonija Zundas grāmata “Latvija un Lielbritānija: partneri vai sabiedrotie (1930–1940)”.

 

”Latvijas vēstures mazajā bibliotēkā” jau iznākušas Artūra Pugas ”Eiropa: Latvijas un Krievijas 1920. gada miera līgums”, Ginta Apala ”Pēterburgas Avīzes”. Latviešu pirmā saskarsme ar Eiropas politiskajām idejām”, Argitas Daudzes ”Latvija Zviedrijas politikā. 1945 – 1991”, Antonija Zundas ”Baltijas valstu jautājums.1940 – 1991”, Evas Eihmanes ”Rīgas arhibīskapa un Vācu ordeņa cīņas par varu viduslaiku Livonijā”, Heinriha Stroda ”Latvijas nacionālo partizānu karš. 1944 – 1956”, Jāņa Riekstiņa ”PSRS Iekšlietu tautas komisariāta ”Latviešu operācija” (1937 – 1938)”, Ērika Jēkabsona ”Uzbrukums Padomju Savienības diplomātiskajiem kurjeriem pie Ikšķiles 1927. gada 5. februārī”, Bonifācija Daukšta ”Kopveža Voldemāra Ozola kara gaitas un politiskā evolūcija”, Ineša Feldmaņa ”Latvija Otrajā pasaules karā (1939 – 1945): jauns konceptuāls skatījums”, Bonifācija Daukšta “Kulturālās tuvināšanās biedrība ar SPRS tautām (1929 – 1940)”.

Profesora Zundas “Latvija un Lielbritānija: partneri vai sabiedrotie” veltīta Latvijas mēģinājumiem panākt drošības garantijas no Anglijas laikā, kad starptautiskais saspīlējums 30. gados auga un Latvijas ārpolitikas veidotāji, jūtot briesmas no Vācijas un PSRS, veltīgi cerēja saņemt reālu Londonas atbalstu.

Grāmata izdota ar Eiropas Komisijas finansējumu un nav paredzēta pārdošanai. Ar Nacionālās bibliotēkas palīdzību tā tiek izplatīta visās Latvijas bibliotēkās. Un tās plānots nogādāt arī skolu bibliotēkās.

 

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (16)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+