Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
29. oktobris, 2012
Drukāt

Turpina izglītot vēsturē

Latvijas vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonda grāmatu sērijas ”Latvijas vēstures mazā bibliotēka” ietvaros iznākušas jau kopumā 12 grāmatas. Jaunākā no tām ir Latvijas Universitātes Akadēmiskā apgāda sarūpētā Antonija Zundas grāmata “Latvija un Lielbritānija: partneri vai sabiedrotie (1930–1940)”.

 

”Latvijas vēstures mazajā bibliotēkā” jau iznākušas Artūra Pugas ”Eiropa: Latvijas un Krievijas 1920. gada miera līgums”, Ginta Apala ”Pēterburgas Avīzes”. Latviešu pirmā saskarsme ar Eiropas politiskajām idejām”, Argitas Daudzes ”Latvija Zviedrijas politikā. 1945 – 1991”, Antonija Zundas ”Baltijas valstu jautājums.1940 – 1991”, Evas Eihmanes ”Rīgas arhibīskapa un Vācu ordeņa cīņas par varu viduslaiku Livonijā”, Heinriha Stroda ”Latvijas nacionālo partizānu karš. 1944 – 1956”, Jāņa Riekstiņa ”PSRS Iekšlietu tautas komisariāta ”Latviešu operācija” (1937 – 1938)”, Ērika Jēkabsona ”Uzbrukums Padomju Savienības diplomātiskajiem kurjeriem pie Ikšķiles 1927. gada 5. februārī”, Bonifācija Daukšta ”Kopveža Voldemāra Ozola kara gaitas un politiskā evolūcija”, Ineša Feldmaņa ”Latvija Otrajā pasaules karā (1939 – 1945): jauns konceptuāls skatījums”, Bonifācija Daukšta “Kulturālās tuvināšanās biedrība ar SPRS tautām (1929 – 1940)”.

Profesora Zundas “Latvija un Lielbritānija: partneri vai sabiedrotie” veltīta Latvijas mēģinājumiem panākt drošības garantijas no Anglijas laikā, kad starptautiskais saspīlējums 30. gados auga un Latvijas ārpolitikas veidotāji, jūtot briesmas no Vācijas un PSRS, veltīgi cerēja saņemt reālu Londonas atbalstu.

Grāmata izdota ar Eiropas Komisijas finansējumu un nav paredzēta pārdošanai. Ar Nacionālās bibliotēkas palīdzību tā tiek izplatīta visās Latvijas bibliotēkās. Un tās plānots nogādāt arī skolu bibliotēkās.

 

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+