×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. janvāris, 2018
Drukāt

Turpina krāt senās prasmes. Var iesniegt pieteikumus Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam (1)

Foto: Oskars PatjankoFoto: Oskars Patjanko

Juris Golveris saspēlējas ar Līgu Brodužu Ieviņu saietā Lejskukros.

Trešdien, 10. janvārī, Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludinājis šī gada pieteikumu pieņemšanu Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam, LA.lv uzzināja LNKC.

Sarakstam aicina pieteikt elementus, kas uzskatāmi par valsts aizsargājamu nemateriālā kultūras mantojuma vērtību, un kuru iekļaušanai sarakstā ir plašs attiecīgās kopienas atbalsts un līdzdalība. Šogad pieteikumus LNKC iespējams iesniegt līdz 29. jūnijam.

Pieteikumus izvērtēs Nemateriālā kultūras mantojuma padome, pieaicinot ekspertus. Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstu izveidot paredz 2016.gada nogalē pieņemtais Nemateriālā kultūras mantojuma likums, savukārt Valsts kultūrkapitāla fonds izveidojis būtisku atbalsta instrumentu – mērķprogrammu Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta pieteikumu sagatavošanai. Mērķprogrammas mērķis ir veicināt Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību, un tā ietvaros tiek finansēti projekti, kas nodrošina kvalitatīvu pieteikumu sagatavošanu Nacionālajam nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam. Pieteikties mērķprogrammai iespējams līdz 2018. gada 26. janvārim plkst.12.

2017. gadā sarakstam tika iesniegti 19 pieteikumi, no kuriem Nemateriālā kultūras mantojuma padome sadarbībā ar ekspertiem sarakstam izvirzīja sešus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pati latviesu valoda ir lielaka nemateriala vertiba ne vien Latvijas, bet pasaules meroga, kura ir attiecigi jaglaba un jasarga. Seviski no koprojam pret to aktivas iznicibas verstam darbibam pat no valdoso puses, meginot tai uzslanot un aizstat ar okupantu krievu valodu.
    Argadinasu, ka latviesu valodu maca visas civilizetas valstis, gan Amerika, gan Eiropa, gan Azija. Un ne jau tapec ka ta ir eksotika pat daudzu miljardu tautam, bet gan tapec ka tai ir vertiba, kas ir visu IDE valodu pamats, jo arvien baltu valodas ir ka etalons salidzinosaja valodnieciba, lai saprastu ka tas veidotas.

Draugiem Facebook Twitter Google+