×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. oktobris, 2015
Drukāt

Turpina pieaugt saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Turpina pieaugt iedzīvotāju saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

No 12. līdz 18.oktobrim akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pie mediķiem ambulatorajās iestādēs vērsies 1248,1 cilvēks uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir par 2,9% vairāk, salīdzinot ar nedēļu pirms tam. Savukārt no 5. līdz 11.oktobrim saslimstība ar akūto augšējo elpceļu infekcijām pieauga par 15,9%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

Visvairāk slimojuši bērni līdz četru gadu vecumam, lai gan saslimstība šajā vecuma grupā, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, samazinājās. Savukārt visās citās vecuma grupās saslimstība nedaudz pieaugusi.

Augstākā saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām reģistrēta Jēkabpilī, Rīgā un Daugavpilī. Tikmēr viszemākā saslimstība joprojām bijusi Rēzeknē.

Kopumā ambulatoro apmeklējumu skaits akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pieaudzis piecās no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām, četrās tas samazinājies un vienā palicis nemainīgs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+