×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. decembris, 2014
Drukāt

Turpina pieaugt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits (5)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Aizvien turpina pieaugt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Ārvalstu iedzīvotāji šogad līdz 1.decembrim adoptējuši 163 Latvijas bērnus, kas ir par 48 bērniem vairāk nekā 2013.gadā šajā laikā.

Latvijas iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits, salīdzinot ar pērno gadu, gandrīz nav mainījies. Šā gada 11 mēnešos viņi adoptējuši 106 bērnus, kas ir tikai par trīs bērniem vairāk nekā pērn šajā laikā.

Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1346 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 891 bērns ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem. Latvijā adoptētāji biežāk izvēlas uzņemties gādību par jaunākiem bērniem – 98 šogad adoptētie bērni ir vecumā līdz deviņiem gadiem, bet astoņi ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Savukārt ārvalstu adoptētāji šogad adoptējuši 74 bērnus līdz deviņu gadu vecumam, 16 bērnus 9-10 gadu vecumā un 73 desmit līdz 18 gadus vecus bērnus.

Šobrīd adopcijai ir pieteikušies 117 adoptētāji no Latvijas un 59 ārvalstu adoptētāji. No visiem adoptējamiem bērniem 629 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 389 bērni to nevēlas, vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. LATVIJĀ vairāk rūpējas par suņiem kaķiem,bērni nevienam nerūp!

  2. Uz ārvalstīm PĀRDOTO bērnu skaits. Tas it noziegums-savus bērnus, savas tautas nākotni transportēt kā preci prom. NOZIEGUMS!!!!!!! ASV ir izdarīti pētījumi un statistika, kas ar šiem bērniem notiek. Laimīgi ģimenēs nav pat puse. Šeit nav nekāda mehānisma, kā atgriezt bērnu, ja tam kas draud. Tā ir naudas lieta. Un pietiek tukši muldēt par cenšanos bērnus iekārtot pilnvērtīgās ģimenēs. Tukšas runas!

  3. Mums LATVIJA ta ir maz bernu un nesaprotu ka var atlaut arzemniekiem atdoptet bernus. Un vai kads par viniem no LATVIJAS interesejas kas ar viniem talak notiek. Vai tiesam musu valsts ir tik nespeciga ka nespej dot pajumti un izglitot sos berninus ka jaatdod arzemniekiem,Vai ir otra galejiba ka japarada ka mums nav bernu namu un bareni. Musu barentiesa strada ar pilnu atdevi,lai vecakiem atnemtu vecaku tiesibas par katru sikumu. Laikam jau kads no visa si gust kadu labumu.

  4. geju pāriem taču arī vajag bērnus.Vai Latvija vispār interesējas par šo bērnu tālāko likteni ?Domāju ka ne.

Draugiem Facebook Twitter Google+