×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2016
Drukāt

Turpina sarukt adoptēto bērnu skaits (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Pirmajos trīs gada mēnešos Latvijā adoptēti 60 bērnu, kas ir par 15 bērniem mazāk nekā pērn šajā laika periodā, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Arī februārī adopcijas apmērs salīdzinājumā ar pērno gadu saruka.

No šogad adoptētajiem 60 bērniem tikai nedaudz vairāk kā puse jeb 31 bērns adoptēts uz ārzemēm.

Savukārt pērn gada pirmo trīs mēnešu laikā Latvijas adoptētāji adoptēja 40 bērnus, bet uz ārzemēm tika adoptēti 35 bērni.

Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1332 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 917 bērni ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Joprojām Latvijas iedzīvotāji izvēlas adoptēt gados jaunākus bērnus. 27 no 29 adoptētajiem bērniem ir vecumā līdz astoņiem gadiem, bet divi – no 10 līdz 18 gadiem. Savukārt no 31 ārvalstu adoptētā bērna vecāki par septiņiem gadiem bija 23 bērni, no kuriem 13 – vecāki par 10 gadiem.

Šobrīd adopcijai ir pieteikušies 154 adoptētāji no Latvijas un 63 ārvalstu adoptētāji. No visiem adoptējamiem 556 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 418 bērni to nevēlas vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Jau ziņots, ka aizvadītajā gadā adoptēti 267 Latvijas bērni, kas ir par 33 bērniem mazāk nekā 2014.gadā.

Tomēr pērn turpināja pieaugt Latvijas iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits un samazināties uz ārvalstīm adoptēto skaits. 2015.gadā Latvijas iedzīvotāji adoptējuši 132 bērnus, kas ir par desmit bērniem vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt ārvalstu adoptētāji uz citām valstīm pagājušogad adoptējuši 135 bērnus, 2014.gadā – 178 bērnus, bet 2013.gadā – 141 bērnu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Liepājā,lai atdoptētu bērnu ilgs 2 gadus.Papīri,papīri,tad vēl vēl garumā.Un grib ,lai atdoptē,šītāda gumiju stiepšana 2 gadu ilgumā,var apnikt un citam neieteikt.

  2. 1300 bērni vēl gaida, kad viņiem pienāks kārta! Nu tas ir Polnīgs P! Lūk, kur vēl parādās neredzamā itkā, aizkadrā Traģēdija! Par kuru Mēs lielākā daļa Latviešu nemaz nezinam! Kur ir šo bērnu vecāki? Tēvus izkastrēt un ieslodzīt uz mūžu vergu nometnēs! Dzemdētājas, izrūnīt, lai nekad nevarētu dzemdēt un aizšūt to caurumu ciet! Seksa viņām vairs šajā mūžā nebaudīt! Aizliegts! Un šīs kuces/ to pamesto bērnu mātes ( vajadzētu kaut ko efektīvu izdomāt!)! Mums Latviem tā jau nedzimst, pēdējos 15 gados nepiedzima bērni! Un tagad jāuzzin šāds lāsts, ar kuru jādzīvo Latvijā piedzimušajiem bērniem! Kas vsinīgs pie šī posta? Nu protams visas Neatkarīgās Latvijas valdības, Politiķi, Deputāti, Juristi un Finansisti! Visi Jūs Lēmēji! Kuri nav uzbūvējuši Latvijā, priekš Latviešiem Laklājību! Nav Ekonomikas! Nebija darba un nav! Atbilstoša pēc iegūtajām izgliītībām, specialitātēm! Dēļ jūsu neizdarības Milzīgs daudzums Latviešu ir nelaimīgi!

    • Pirms lēma pieņemt bēgļus un viņu ģimenes nodrošināt – pirmām kārtām vajadzēja pārskatīt pašu mājā nepieciešamo pabalstu paaugstināšanu un tai skaitā arī pašu bērniem ….tad situācija būtu savādāka ar adoptēšanu un bērnu palikšanu savās īstajās ģimenēs….Protams,ka ir alkoholiķi un visādi citādāki brīnumdari….tomēr kaut kas nav labi ar pašu valsti pret saviem cilvēkiem un ģimenēm un bērniem tajās un bērnu namos….

Draugiem Facebook Twitter Google+